AGROTEC Group je na špici mezi finančně stabilními firmami

20. 12. 2022


AGROTEC, a. s., mateřská společnost AGROTEC Group, patří mezi TOP firmy, nejlepší podniky v České republice. Potvrzuje to certifikát AAA Platinum Excellence, který v těchto dnech společnost obdržela. Na exkluzivní ocenění podle mezinárodně uznávaných kritérií obchodně-analytické společnosti Dun & Bradstreet dosahují pouze společnosti s nejvyšším hodnocením AAA. To nejen aktuálně, ale i historicky 5 let v řadě.

Skóringový stupeň AAA je ekonomické hodnocení představující minimální riziko pravděpodobnosti úpadku v následujících 12 měsících. Nedílnou součástí tohoto hodnocení je posouzení platební schopnosti, finanční stability, hospodářské úrovně ekonomicky spjatého okolí, míry zadluženosti a dalších obchodních rizik. „Je to ohodnocení finančního zdraví firmy. Tento certifikát potvrzuje, že AGROTEC, a. s., patří mezi malý zlomek firem, konkrétně 0,1 procento nejlepších podniků v republice se zdravou finanční strukturou,“ řekl generální ředitel Martin Rada. „Toto ohodnocení je kromě jiného také prestiž, vizitka a signál pro naše obchodní partnery, že stojí za to s AGROTEC Group spolupracovat.“   

Hodnotí se na základě jasných čísel. „Není to výsledek nějaké ankety nebo hlasování na sociálních sítích. Firmy, které se zúčastnily, musely předložit finanční výkazy, konkrétní doklady, což je nezpochybnitelné hodnocení založené na číslech,“ doplnila Iveta Hušková, finanční controllerka AGROTEC Group.