AGROTEC Group na „Barumce" nabízí tři týmy i zábavu

26. 08. 2022


Fanoušci české rally už nemohli dospat. Ode dneška patří Zlínsko na tři dny závodním speciálům, které se utkají v tradiční Barum Czech Rally Zlín. U 51. ročníku „Barumky“ nechybí ani společnost AGROTEC Group, a to jak na poli závodním, tak v doprovodném programu pro návštěvníky.

Pro ty návštěvníky, kteří během závodu zavítají do stáje AGROTEC Group, je připravena řada zajímavostí. Malí i velcí jistě ocení výstavu elektromobility, kde si budou moci prohlédnout vozy na tento alternativní pohon. S tím se pojí také možnost prozkoumat nový vůz ŠKODA ENYAQ COUPÉ RS iV, který bude na místě vystaven. Chybět nebudou ani traktory New Holland, tentokrát však v malém provedení jako modely na ovládání. Návštěvu zpříjemní také zmrzlina, která bude na místě pro příchozí zdarma.

„Za největší lákadlo pro milovníky rally považujeme možnost prohlédnout si práci profesionálního mechanika. Kromě výše zmíněného programu bude totiž naše servisní místo AGROTEC Group sloužit tomu, čemu má – servisu závodních vozidel,“ pozval k návštěvě generální ředitel společnosti AGROTEC Group Martin Rada, který je zároveň pilotem jedné ze soutěžních posádek.

Pod vlajkou AGROTEC Group totiž na Barum Rally odstartují rovnou tři týmy – AGROTEC Czech Abarth Team s jezdci Martinem Radou a Jaroslavem Jugasem ve voze Fiat 126 Abarth RGT, dále posádka Jakub Fridrich a Lukáš Sedláček s Alfou Romeo 147 z AGROTEC Autoklub v AČR a především pak Jan Kopecký se spolujezdcem Honzou Hlouškem v barvách AGROTEC Škoda Rally Teamu.

Stejně jako loni spoléhá tým na vůz ŠKODA FABIA Rally2 evo, pro letošní sezónu se změnil pouze design – loňskou modrobílou kombinaci vystřídala červenobílá. Novinkou je také obutí vozu, o které se letos stará značka Pirelli. Tým AGROTEC Škoda Rally se v letošním roce zúčastnil již pěti šampionátů Mistrovství České republiky v rally, v němž před „Barumkou“ vede pořadí téměř o 90 bodů. Není náhodou, že je Jan Kopecký nejúspěšnějším jezdcem v historii zlínského podniku s devíti oficiálními vítězstvími.

Dvojice Kopecký–⁠Hloušek se plánuje postavit 1.–2. října i na start rally v Pačejově. Ani zde nebude chybět zázemí společnosti AGROTEC Group.