AGROTEC Group na Zemi živitelce: Opět jako hlavní organizátor

19. 08. 2022


Od čtvrtka 25. do úterý 30. srpna se v Českých Budějovicích uskuteční 48. ročník mezinárodního agrosalonu Země živitelka. AGROTEC Group bude u toho, tentokrát v roli importéra zemědělské, stavební a komunální techniky prestižních značek New Holland, Amazone a Tehnos.
    
Ústředním bodem naší expozice bude promotruck s klimatizovanou zasedací místností a velkoplošnou obrazovkou. Tím nejdůležitějším budou ale samozřejmě exponáty. 
„Hlavním exponátem na naší výstavní ploše bude traktor T6.180 Methan Power, který místo klasického dieselu využívá jako palivo stlačený biometan či CNG. Jedná se o první sériově vyráběný traktor na plyn, který si můžete dnes již standardně objednat,“ přiblížil marketingový specialista divize zemědělské a stavební techniky Aleš Petr.

Traktor dosahuje stejných provozních charakteristik jako jeho dieselový kolega New Holland T6.180, a to jak v oblasti výkonu, tak krouticího momentu. Integrované nádrže pojmou dostatek plynu pro čtyři hodiny provozu, v případě potřeby lze traktor vybavit i přídavnou nádrží v bloku závaží.

Provoz na plyn přináší obecně nižší emise, a tak traktor Methane Power plní v pohodě nejpřísnější normu Stage V i s jednoduchým třícestným katalyzátorem. Při spalování biometanu je traktor navíc v zásadě CO2 neutrální, protože vypouštěné CO2 bylo předtím pěstovanými rostlinami pohlceno. Biometan je navíc v zemědělských provozech dostupný díky hojnému zastoupení bioplynových stanic a lze jej považovat za obnovitelný zdroj.

Naše sesterská společnost Farmtec dodává technologii, která surový bioplyn zbaví všech nečistot a stlačí jej tak, aby mohl být dodáván do standardního plynového řadu nebo tankován do traktoru New Holland T.1680 Methan Power. Touto kombinací se tak lze přiblížit celkové energetické nezávislosti – potřebnou energii si uživatelé sami vyprodukují, a to k přírodě šetrným způsobem. 

I proto jsme se rozhodli přihlásit traktor T6.180 Methane Power do soutěže ZLATÝ KLAS 2022, která oceňuje špičkové výrobky a novinky z oblasti techniky,  mechanizace v zemědělství,  potravinářství, lesního a vodního hospodářství včetně opravárenství.

„Dalším důležitý exponátem na výstavě bude traktor T7.315 Heavy Duty, který je po Brexitu vyráběn v rakouském Saint Valentinu. Jedná se o nejmodernější traktor New Holland, jenž kromě vysokého komfortu a hospodárnosti nabízí také přelomové technologie,“ pokračuje Aleš Petr. 

O něco menším traktorem na výstavě bude model T7.270 AutoCommand s plynulou převodovkou, který se v této podobě představí nejspíš naposledy. Expozice bude doplněna traktory řady T5, a to modelem s dvouspojkovou převodovkou Dynamic Command. Konkrétně půjde o T5.140 s čelním nakladačem a sníženou kabinou s průhledovým panelem a novou generací T5.120 Utility. 

Na Zemi živitelce nebude chybět ani komunální technika, k vidění bude nejmenší a největší model – konkrétně Boomer 50 a Boomer 25. Posledním strojem v naší expozici se značkou New Holland bude teleskopický nakladač TH7.42.

Součástí expozice bude také technika od prestižního výrobce závěsných strojů společnosti AMAZONE. Za půdozpracujicí stroje zde bude k vidění radličkový kypřič Cenio, který lze používat od mělké podmítky až po hluboké zpracování půdy a který se díky široké nabídce výbavy přizpůsobí prakticky všem půdním podmínkám. 

Ke zhlédnutí bude i precizní rozmetadlo minerálních hnojiv ZA-TS, které je právem vlajkovou lodí společnosti Amazone. Aby taky ne. Výrobou rozmetadel se totiž společnost zabývá již více než 100 let! 
Celou expozici pak doplní stroje slovinského výrobce společnosti TEHNOS, který na našem trhu zdaleka není nováčkem. K vidění bude profesionální univerzální mulčovač MU 280 R LW a vyorávač brambor IK-1D.