Děkujeme za důvěru projevenou v roce 2019

20. 12. 2019


Rok 2019 pozvolna dospěl do svého závěru a je naší milou povinností vám poděkovat za přízeň a projevenou důvěru. Přejeme příjemné prožití vánočních svátku se svými nejbližšími, spoustu štěstí, zdraví a sil do nového roku. Našim cílem je pomáhat vám podnikat a ulehčovat vaši cestu životem, a proto rovněž přejeme, ať vaše podnikání vzkvétá a naše spolupráce pokračuje i v roce 2020. 

Pokud to nemáte do Hustopečí daleko, rádi se s vámi letos ještě naposled potkáme na akci Andělské Vánoce, které se konají 20. 12. 2019 od 16:00 na Dukelském náměstí
 
Tradiční ohňostroj skupiny AGROTEC se koná 20. 12. 2019 v 18:00 na Dukelském náměstí.
Ohňostroj skupiny AGROTEC navazuje na Andělské Vánoce a rozzáří hustopečskou oblohu v 18:00.
 

Rok 2019 v prodejních číslech

Stejně jako v letech 2017 a 2018, i tentokrát pro vás máme připravena zajímavá prodejní čísla za poslední rok. Ačkoli v některých z našich oborů došlo k poklesu trhu, celkově jsme na území Česka, Slovenska a Maďarska opět atakovali hranici 6000 dodaných kusů pozemní techniky
 
Traktory New Holland zemědělská technika Česká republika.
I přes lehké ochlazení některých trhů jsme v roce 2019 překonali hranici šesti tisíc dodaných strojů.

Trh s novými osobními vozy zažil po rekordním roce 2018 propad, což se u nás projevilo poklesem prodejů o přibližně 120 kusů. Celkově jsme dodali 1414 vozů značek Škoda, Kia a Jeep, přičemž prodejům opět dominovaly modely Škoda Octavia (305 ks) a Kia Ceed (190 ks včetně odvozených variant ProCeed a XCeed), ale velmi dobře se dařilo i modelům Škoda Karoq (164 ks) a Škoda Fabia (141 ks). 
 
Kia ProCeed před AGROTEC Kia Hustopeče.
Z námi zastupovaných značek se v prodejnosti dlouhodobě drží na druhém místě model Kia Ceed.

Společnost AGROTEC je rovněž dodavatelem ojetých vozů, které se k zákazníkům dostávají prostřednictvím poboček Prověřených ojetých vozů Hustopeče i skrze Škoda Plus působící v Brně. Celkem si z těchto poboček zákazníci odvezli 553 vozů

Na území Česka, Slovenska a Maďarska se nám opět podařilo překonat hranici 1000 dodaných traktorů. Po uzavření rozpracovaných obchodních případů za prosinec 2019 by se celkové číslo dokonce mělo zastavit těsně pod hranicí 1100 ks. Naše traktorové značky New Holland, Case IH a Steyr si tak z českého trhu ukously přibližně 28 %. Ve sklízecích mlátičkách se dařilo ještě lépe a kombajny značky New Holland v součtu s axiálními mlátičkami Case IH dosáhly na tržní podíl téměř 40 %. Závěsných strojů značek Amazone, SIP, Tehnos, Pichon, Sumo a další nám pod rukama prošlo 1193
 
Sklízecí mlátičky New Holland Česká republika.
Letos jsme na český, slovenský a maďarský trh umístili více než 120 sklízecích mlátiček.

Nových užitkových a nákladních vozidel jsme na území Česka a Slovenska prodali 909 a ojetých nákladních vozidel 164. Se 408 kusy byl nejúspěšnějším modelem zcela očekávaně evergreen mezi dodávkamiIveco Daily. V polovině roku byl představen nový tahač těžké řady Iveco S-Way, který v závěru roku přistál i na pobočkách divize nákladních automobilů.
 
Nové Iveco S-Way ve skupině AGROTEC.
Iveco S-Way s přepracovanou kabinou umožňuje připojení k vozidlu a vyhodnocování jízdních dat v reálném čase.
 
Prodej stavebních strojů Case Construction v České republice.
Stavebních strojů Case Construction jsme skrze dceřinnou společnost AGROTEC servis s.r.o. dodali téměř 100 a nejprodávanější kategorii představovaly rypadlo nakladače.  
 

Události skupiny AGROTEC v roce 2019

Rok 2019 jsme již tradičně zahájili akcí Case Rodeo, v rámci které obsluhy stavební techniky již několik let předvádějí svůj um a symbiózu se stroji Case Construction. Výherci jednotlivých kol se následně vydávají reprezentovat Českou republiku do Francie, a tak se v případě zájmu nezapomeňte registrovat na blížící se moravský ročník 2020.

V květnu jsme opět uspořádali Den otevřených otevřených dveří skupiny AGROTEC. Heslem ročníku 2019 bylo "Bezpečně s Agrotecem" a nepřímo jsme tím navázali na video z předchozího roku, které se zabývalo bezpečností při práci se zemědělskou technikou v okolí elektrických vedení. V závěru května jsme opět hostili sportovní seriál Kolo pro život (na 2020 přesouvá do měsíce srpna). 
 
Nová Škoda Scala na Dnu otevřeném dveří skupiny AGROTEC 2019.
Den otevřených dveří skupiny AGROTEC 2019 jsme spojili s představením nového modelu Škoda Scala.

V polovině června jsme se dočkali jubilejního patnáctého ročníku AGROTEC Petronas rally. Specialitou a velkým překvapením byla návštěva dvojnásobného mistra světa rally, Miki Biasiona, v předvečer závodu. Ten posádkám popřál hodně štěstí do následujícího soutěžního klání a sám se následující den zúčastnil hustopečského Shakedownu. Spolujezdkyni mu dělala výherkyně naší soutěže v tipování spotřeby soutěžního speciálu Abarth 124 Rally, půvabná Valeriia Iliushchenko.   
 

Prohlédněte si video z jízdy Mikiho a Valeriie na Shakedownu AGROTEC Petronas rally 2019.
 
V září jsme se v rámci rozšiřování prodejní a servisní sítě skupiny AGROTEC stali importérem zemědělské techniky Case IH na území Maďarska, čímž se dceřinná společnost AGRI SZERVIZ Kft. transformovala na AGRI CS Magyarország Kft. Oficiální oznámení spolupráce proběhlo 5. září 2019 na 32. výstavě Bábolna Days Fair za účasti generálního ředitele skupiny AGROTEC Martina Rady a obchodního ředitele sekce Agriculture Karla Plešingera

Podzim převlékl přírodu do příjemných teplých tónů a toho jsme využili v rámci naší fotografické soutěže o zájezd do výrobního závodu Case IH/New Holland. Na výsledky soutěže se můžete podívat v aktualitě věnované výhercům.
 
Podzim na polích s technikou New Holland.
Teplý podzim přímo vybízel k focení zemědělské techniky na polích. Kdo neodolal a vyrazil lovit námi zastupované značky, mohl své úsilí zúročit ve Velké podzimní soutěži skupiny AGROTEC.
 

Techagro i velké oslavy v roce 2020

V roce 2020 nás čeká svátek všech příznivců zemědělské technikyTechagro 2020. Můžete se těšit na hlavní námi zastupované značky zemědělské techniky i propracované expozice – tak, jak je u skupiny AGROTEC zvykem. V roce 2020 bude důležitým milníkem oslava 30. let společnosti AGROTEC, která se bude promítat napříč celým rokem. 
 
AGROTEC Group se připravuje na Techagro 2020.
Již zanedlouho se budeme mít možnost potkat na akci určené pro všechny fanoušky zemědělské techniky: Techagru 2020. 
 

PF 2020

Dovolte nám ještě jednou vyjádřit vděk za vaši přízeň. Naším cílem je, aby pro každého z vás byla skupina AGROTEC synonymem kvality, odpovědnosti a důvěry, kdykoliv se spolu potkáme.
 
 
Vše nejlepší do roku 2020 přeje AGROTEC Group.


Další aktuality ze skupiny AGROTEC