Fotoreportáž ze Dne otevřených dveří AGROTEC Group 2020

17. 09. 2020


Je před devátou hodinou ráno, před branami AGROTEC Group na Brněnské ulici postávají první návštěvníci. Ještě zapnout turniket, který bude hlídat počty návštěvníků, a Den otevřených dveří může začít.

„Jak to funguje,“ ptá se Pavly Poláškové Radek Baťa, vedoucí správy budov. Pavla hlídala aktuální situaci a byla v kontaktu s hygienou, na jejím triku bylo, že se do areálu nedostane víc jak předepsaný počet lidí, a třeba i to, že bude všude dost desinfekce, a že i řidiči traktorů a jiné techniky byli vybaveni rouškami.
 
Moderátor Zbyněk Loucký na AGROTEC Promotrucku, Den otevřených dveří skupiny AGROTEC.
Den otevřených dveří skupiny AGROTEC již tradičně moderuje Zbyněk Loucký, kterého znáte z televize i rádia.

Aby Den otevřených dveří, který vedení firmy posunulo z května na září vůbec byl, bylo potřeba vše pohlídat. „Turniket začne blikat, pokud počet návštěvníků přesáhne tisícovku,“ vysvětluje Pavla a ukazuje na maják u paty zařízení.
 
Den otevřených dveří AGROTEC Group 2020.
Také Martina Šušnová z právního oddělení připravila dětem zábavu. Ušila roušky, které si děti mohly ve stánku vymalovat.

Tradiční den otevřených dveří AGROTEC Group začíná tři dva jedna teď, ozývá se z AGROTEC Promotrucku. „Třicet, třicet… třicet…,“ zní spot, který odstartoval největší událost roku pro veřejnost a příznivce AGROTEC Group. „AGROTEC vás baví,“ ozývá se a zábava se pomalu rozjíždí. „Začínáme, je to live a naživo, buďme rádi, třeba to zas nepůjde, tak si to užijte,“ promlouvá moderátor Zbyněk Loucký z pódia k lidem. Návštěvníky přivítal i generální ředitel Martin Rada.

Letos je to jinak. Návštěvníky baví a o program a zábavu se starají především sami zaměstnanci. „Tedy AGROTEC baví… vás i nás, zaměstnanci firmy vám ukáží, čím se baví po práci, jak se například vyrábí pralinky nebo jak vzniká socha,“ ozývá se areálem hlas Zbyňka. A všude stánky s nápisem Baví mě… I v showroomu ŠKODA jsou panely, na kterých svá díla vystavují zaměstnanci, kolegové. Baví mě… malování, kreslení, focení. Martina Šušnová, Andrea Fabiánková, Jitka Zobačová, Irena Smetanová, Pavla Polášková, Otta Jirka a Marek Musil.
 
Výroba pralinek na Dnu otevřených dveří skupiny AGROTEC v Hustopečích.
Liliana Geisselreiterová vyrábí pralinky. Petra Slivoňová z recepce jí pomáhala ve stánku.

„Pojďte si vytvořit vlastní pralinku a pak si ji hned sníst, můžete péct dorty s Radmilou Svobodovou nebo si zatrénovat judo s Mirkem Michalicou, mechanikem osobních vozů,“ láká návštěvníky k jednotlivým stánkům moderátor. Stánky s nápisem Baví mě… jsou všude na ploše. Martina Šušnová z právního oddělení má připravené roušky, které si mohou děti vymalovat, Liliana Geisselreiterová z marketingu pro závěsnou techniku ukazuje, jak si naplnit pralinku. Radmila Svobodová z prodeje IVECO, která peče krásné dorty předvádí návštěvníkům, jak se dá nazdobit cupcake. Pavel Polášek ze správy vozového parku vystavil svoje dřevěné sochy a Mirek Michalica, mechanik osobních vozů předvádí, co všechno umí děti, které po práci trénuje v judu. Stánek s nápisem Baví mě… řídit rychlá auta patří generálnímu řediteli Martinu Radovi. U něj parkuje závodní auto týmu AGROTEC CZECH ABARTH TEAM.
 
Dřevořezba na Dnu otevřených dveří AGROTEC Group 2020.
Pavel Polášek s Majkou ve stánku s dřevořezbou.

V jednom z rohu areálu má stánek Pavel Polášek, referent správy vozového parku. Tady se lidé mohli podívat, jak se vytváří dřevěná socha. Někteří si to i vyzkoušeli. „Nemám ve zvyku se odhalovat, toto je poprvé, co něco někde vystavuju, tak jsem z toho trochu nervózní,“ řekl Pavel Polášek. Vyrábět sochy ze dřeva začal před sedmnácti lety. „Začal jsem s velkými věcmi z jednoho kusu dřeva, později jsem se dal na menší kousky,“ říká Pavel. „Dostanu se k tomu, když je uklizené, pokopaná zahrada, zametené… Je to úžasný relax, to člověka úplně pohltí.“
 
Judo na DOD AGROTEC Hustopeče 2020.
Mirek Michalica předvedl, jak trénuje děti judo.

Baví mě.. dělat pralinky stálo na stánku, kde kralovala Lililana Geisselreiterová. „To jsou čokoládové kuličky na trufle, objednala jsem jich přes tisíc, aby si to děti mohly samy naplnit,“ říká Liliana. „Zmáčkni to, neboj, se, to půjde,“ povzbuzuje malou Magdalenku Petra Slivoňová z recepce, která Lilianě přišla do stánku vypomoct. „Chystáme náplně, máme tady nutelu, karamel, máme citron a mák, v ledničce mám baileys. A na stolech je zdobení, kdyby si chtěly děti pralinky dotvořit.“

„A jak často to prosím tě děláš,“ ptá se Liliany její kolega Igor Frýbert marketingový specialista AGROTEC servis. „Každý den? No tebe bych chtěl mít doma, to už bych se vůbec neunesl,“ směje se a ochutnává pralinku naplněnou citrónovo-makovou náplní.

U stánku Martiny Šušnové si děti vymalovávaly roušky. „Já vymaluju dvě roušky,“ chlubí se devítiletý klučina. „Děti je budou potřebovat v traktoru, pokud jedou, říká jeho rodičům Martina Šušnová. „Vezmi si tu dinosauří,“ nabízí dalším příchozím dětem.
 
Abarth 124 rally Martina Rady na Dnu otevřených dveří AGROTEC Group 2020.
Generální ředitel AGROTEC Group Martin Rada předvedl závodní auta týmu AGROTEC CZECH ABARTH TEAM. Atraktivní podívaná.

Většina návštěvníků mířila od vchodu rovnou na polygon. Zemědělská a stavební technika byla nevyhledávanějším místem. Sem se vydaly rodiny s dětmi většinou ze všeho nejdřív. Právě tady se totiž odehrává nejoblíbenější část programu, jízdy na traktorech a bagrech. Letos to ale fungovalo jinak. U vchodu dostal každý poukaz na jízdu, ten si na stanovišti u Bětky Filové nebo Aleše Petra vyměnil za čas, kdy se chtějí svézt, a stroj, na kterém chtějí jet. „Vloni tady byly fronty. Lidi to štvalo, předbíhalo se, místo toho, aby si to užívali v areálu stáli frontu, protože děcka chtěla do traktoru. Tak jsme si řekli, že to musíme změnit,“ říká Aleš.

Po osmnácti letech se v programu Dne otevřených dveří znovu objevila i Majda z kouzelní školky. „Jestli já nejsem věčná,“ prohlásila z podia směrem k dětem. „Na webu jsme měli uveřejněnou fotku z vystoupení před osmnácti lety, pokud se na této fotografii někdo poznal, mohl se přihlásit pořadatelům při vstupu na akci, takový člověk dostane od nás dárek,“ říká Pavla Polášková. A poznala se. „Žena, která se na fotce před osmnácti lety poznala, dostala balíček, který jsme měli pro ni připravený,“ řekl Štefan Končal z oddělení marketingu.
 
Majda z Kouzelné školky po 18 letech zpět na Dnu otevřených dvěří.
Majda z Kouzelné školky se po 18 letech vrátila a vystoupila na Dni otevřených dveří.

K tanci a poslechu hrála kapela I.V.M. „Jo, když tady mám takovou kapelu, to je paráda,“ říká spokojeně správce Promotrucku Matěj Ostřížek a pohybuje obrazem na plátně za kapelou.

„Jsme tady samozřejmě i my s nákladními auty. Máme tady Fiat Professional a Iveco, nový model tahače a taky ZEBRU, multifunkční autíčko české výroby,“ ukazuje na naleštěný arzenál marketér Lukáš Manca. „Den otevřených dveří je spíš něco jako atrakce pro děti, podívají se na naše velké stroje a dospělí uvidí, že tady jsme, co všechno tady máme, co nabízíme a že jsme prostě fajn,“ směje se Lukáš. Jiří Zálešák vozil lidi speciálně upraveným vozem Iveco Traktor. „Což je náklaďák se specifikací traktoru, takže je vhodný pro zemědělce a je efektivnější,“ vysvětluje Lukáš. Děti vymalovávaly Iveco nebo Fiat vozy. „Každé děcko odcházelo s dárkem, obrázky vystavíme na Facebooku AGROTEC nákladní automobily a taky na Facebooku Fiatu. Dokonce děti vypotřebovaly všechny pastelky, hlavně červenou, teda takový zájem jsme opravdu nečekali,“ směje se spokojeně Manca.
 
New Holland na Dnu otevřených dveří skupiny AGROTEC.
O vystavené stroje byl velký zájem. Pozornost přitáhly nejen traktory, ale i kombajny.

Divize osobních aut nabídla testovací jízdy a taky hru pro děti, kdy bylo možné za 4 splněné úkoly vyhrát dárek. Slevové kupony na autobaterie, stěrače, dezinfekci klimatizace, pylový filtr, originální příslušenství a zakoupení pneu dostával každý příchozí. „Zájem byl obrovský,“ pochvalovala si marketingová specialistka Veronika Kuklová.

Všem návštěvníkům děkujeme za podporu a že se našeho Dne otevřených dveří zúčastnili i v této nelehké době. Snad se zde za rok potkáme znovu: tentokrát bez starostí a obav, zdraví a v pořádku.