Fotoreportáž ze Dne otevřených dveří AGROTEC Group 2021

21. 09. 2021


Už časně ráno přešlapovali v sobotu 18. září před bránou do areálu AGROTEC Group v Hustopečích první návštěvníci tradičního Dne otevřených dveří. „Vloni jsme se nedostali na ten velký pásový traktor, letos to rozhodně nechceme propásnout, a tak tu s dětmi jsme trochu dřív,“ říká Patrik Král, který přijel do Hustopečí z Brtnice. Gabriela Háderová s Jiřinou Šťávíkovou rodinku vítají a posílají dál do areálu. „Vítání je důležité, máme tady i nějaké dárky pro děti,“ říká Jiřina.  
 
Hned u vstupu do areálu byli návštěvníci přivítáni a obdarováni
např. pexesem, omálovánkami a nebo i poukázkami na levnější benzín.

Vzadu na polygonu se pomalu scházejí řidiči. Traktory, bagry, náklaďáky, letos víc než minulý rok, kterými povozíme během sobotního dopoledne návštěvníky akce. „Každý rok je o tuto atrakci největší zájem, proto jsme se snažili zajistit co nejvíc strojů, letos jich máme dvanáct,“ vysvětluje Štefan Končal, vedoucí marketingového oddělení. „Chlapi, dobré ráno, tak jdeme na to, prosím, hlavně opatrně a do kabiny s rouškami,“ zdravil řidiče, kolegy z jednotlivých divizí.

U každého stanoviště, které bylo označeno číslem, se začaly shlukovat skupinky návštěvníků. Stál tady i devítiletý Vilém a šestiletá Nikolka. „Chceme do pásového traktoru, ten se nám líbí nejvíc,“ říká starší Vilém.
 

I letos byl největší zájem o jízdu na traktorech a další naší technice.
 
Pomalu se plnil lidmi celý areál, na pódiu to rozjížděli brněnští Poutníci. „Vítejte v Hustopečích, všechno je připravené, začínáme,“ hlásil do mikrofonu moderátor akce Jaroslav Hemala z rádia Krokodýl.  

„Jsem rád, že vás tady vidím,“ vítal příchozí z pódia naleštěného Promotrucku generální ředitel Martin Rada. „Určitě spolu prožijeme krásnou část dne, i když, poprvé po dlouhé době, nám úplně nepřeje počasí, protože vždycky to bylo se sluníčkem. Ale vy jste tady, a to je nádherné. Užijte si to tady,“ dodal Rada, který na Den otevřených dveří přijel i se svým rally týmem, stejně jako rally jezdec Honza Kopecký.
 
Všechny návštěvníky přivítal generální ředitel AGROTEC Group Martin Rada.
 

Letos se návštěvníci zapojili do tipovací soutěže a cenou za správný tip byla právě rally jízda. „Kolik pozemní techniky prodal AGROTEC v roce 2020 v České republice, tipněte si,“ zdůrazňoval ještě i moderátor do mikrofonu a vybízel lidi, aby soutěžili. Pět úspěšných, kteří byli nejblíž svým tipem, se projeli rally autem s Honzou Kopeckým. Mezi vítězi byl i Ivan Sítek z Břeclavi. „Jsem fanda do rally, byl jsem na několika závodech, i tady na AGROTEC rally, občas si to pustím na Youtube a očekávám, že toto bude opravdu zážitek. Svézt se v rally autě, a ještě k tomu s Honzou Kopeckým, to není jen tak,“ řekl jeden z výherců.   


K vidění byli jak závodní auta týmu AGROTEC CZECH ABARTH TEAM,  tak i rally speciál Honzy Kopeckého.
 

Velký zájem byl letos o komentované prohlídky. Aleš Petr obstaral komentovanou prohlídku zemědělské techniky, nákladní vozy IVECO představil markeťák Lukáš Manca a jeho kolega z Brna Petr Stejskal. „Přišlo hodně dětí, ty nejvíce zaujal popelářský vůz. Připravili jsme pro ně kvíz o nákladních autech a za každou odpověď dostali od nás dárek. Odměnili jsme i nesprávné odpovědi, protože i snaha se cení,“ říká Lukáš.


Komentovaná prohlídka zemědělské techniky Aleše Petra měla velký úspěch.
 

Součástí letošního Dne otevřených dveří byla i přehlídka vozů značky ŠKODA FABIA. V řadě vedle sebe vystavili kolegové z Divize osobních aut kromě úplně nového modelu i další tři starší typy. A jely se i testovací jízdy v novém voze. První tři zájemci o testovací jízdu s novou FABIÍ, se nakonec za odměnu svezli také navíc ještě v rally speciálu s rally jezdcem a generálním ředitelem AGROTEC Group Martinem Radou.


Pro první zájemce o testovací jízdu v nové FABII bylo přichystáno ještě jedno překvapení.
 
Pavla Polášková z marketingového úseku, která měla organizaci akce na starost, slibovala, že letos svezeme účastníky Dne otevřených dveří na lecčem. „A to se taky povedlo. Svezli jsme lidi i na jezdících záchodcích, legrace musí být,“ směje se Pavla. 
 
Na traktorech a náklaďácích se letos, během sobotního dopoledne polygonem projelo rekordních bezmála 300 zájemců. „Odvozili jsme všechny, kteří o jízdu měli zájem,“ konstatoval Štefan Končal. 
 

Jezdilo se na všeličem - třeba i na toaletách.
    

Úspěšní byli také personalisté, kteří v HR stánku prezentovali i učební obor Mechanik/diagnostik zemědělské a stavební techniky na brněnské škole automobilní. „Zaujali jsme například žáka deváté třídy ze Strachotína, který ostýchavě přišel s tetou. Po chvíli prozradil, že miluje traktory a rád by věděl, kde škola je. Po výměně kontaktů odcházel s termíny dnů otevřených dveří na škole a samozřejmě s úsměvem, protože si dokázal informace zjistit sám. Debatovali jsme i s lidmi z různých koutů ČR o síti a zaměření našich poboček,“ řekl Pavel Kašuba.


HR stánek zaujal mladé zájemce o obor.
 
Na letošní Den otevřených dveří přišlo na 1500 lidí. „Akce se povedla, stále se něco dělo, dokázali jsme lidi zaujmout. Obrovský dík všem lidem, kteří se zapojili,“ shrnul David Pokorný, marketingový ředitel.
 
Všem návštěvníkům děkujeme za podporu a že se našeho Dne otevřených dveří zúčastnili i v této nelehké době a těšíme se, že se tu zase za rok znovu potkáme!