Hustopečské skákání opět s AGROTEC Group podporou

19. 01. 2023


Hustopečské skákání se uskuteční od 2. do 4. února. A AGROTEC Group je opět u toho. Jako generální partner. AGROTEC Group podporuje tento prestižní závod ve skoku vysokém finančně a také organizačně. „Jsem hrdý na to, že můžeme být partnerem této už tradiční akce s dobrým zvukem. Kromě finanční podpory zajišťujeme už několik let také dopravu sportovců, účastníků závodu z okolních letišť do Hustopečí,“ uvedl generální ředitel AGROTEC Group Martin Rada.
 

Hustopečské skákání Agrotec 2023 je jednou z nejvýznamnějších sportovních akcí na jihu Moravy a pravidelně se zařazuje mezi TOP10 nejlepších specializovaných mítinků světa. „Letos postoupil do kategorie World Indoor Tour Silver Meeting, což je nejvyšší možné ocenění pro tento typ soutěže na světě,“ dodal ředitel závodu Zbyněk Háder.

Slavnostní zahájení závodu 2. února se plánuje na 16:30 hodin. Hlavní závod startuje v sobotu 4. února. I pro letošní 23. ročník se organizátorům podařilo získat skvělou sestavu výškařů. V hustopečské hale se sejdou atleti zvučných jmen v čele s aktuální mistryní světa z amerického Eugene Australankou Eleanor Patterson a loňským vítězem hustopečského mítinku a světovou jedničkou Korejcem Sanghyeok Woo. Závodů se ale účastní i řada významných sportovních hostů nejen z atletického světa, ale například i hokeje. Zajímavé jsou i sobotní závody dorostu, juniorů a závody B, které jsou taktéž s mezinárodní účastí.

Poprvé v historii závodu přijedou do Hustopečí závodníci z 5 kontinentů – Evropy, Ameriky, Afriky, Asie a Austrálie. „To tu ještě nebylo. Už se moc těšíme na hustopečské publikum, závodníci ho milují. Podpora zdejšího publika vytahuje svým potleskem závodníky ještě do větších výšek,“ řekla manažerka závodu Andrea Cejnková.

Další známé tváře Hustopečského skákání, se kterými se diváci na soutěži potkají, jsou například Mexičan Edgar Rivera (šoumen a miláček publika) nebo třeba Marija Vukovic z Černé hory, dále také loňská vítězka Emily Borthwick.