I na strojíráku je zájem o Zelený AGROTEC. Návštěvníky zajímá hlavně Bakus

04. 10. 2022


Po několika covidových letech se na brněnském výstavišti opět koná Mezinárodní strojírenský veletrh a AGROTEC Group je samozřejmě u toho. Přímo v pavilonu V stojí náš unikátní promotruck, který je obklopen autonomním elektrickým vinohradnickým robotem Bakus od společnosti VitiBot a také komunálním vozítkem české výroby ET CITY II. Veletrh je možné navštívit do pátku. 

V expozici, kterou v pavilonu V vystavěl AGROTEC Group, dominuje zelená. A to zcela záměrně. Na strojírenském veletrhu totiž prezentujeme udržitelnou řadu vozů a strojů napříč portfoliem celé skupiny nazvanou Zelený AGROTEC.

„Hlavním tématem letošního ročníku je Průmysl 4.0 a digitální továrna jako jeden z hlavních směrů inovačního procesu. My jsme se rozhodli ukázat, že inovace se mohou týkat i zemědělství nebo komunálu. A to vše v udržitelném režimu na elektrický pohon, který předznamenává budoucnost,“ uvedl Lukáš Manca, který má v Zeleném AGROTECu na starost marketing.

Na pódiu promotrucku také pravidelně prezentuje vystavené stroje – tedy vinohradnického robota, který dokáže sám třeba okopat vinohrad Bakus od francouzské společnosti VitiBot, ale také komunální vozítko ET CITY II od české firmy TPC. Jelikož se jedná o kategorii nákladních vozů, umí naši kolegové pomoci také se získáním dotace.

Zájem o tyto stroje je velký, a to napříč všemi návštěvníky. Vždyť spolu s Bakusem se do expozice podařilo dostat také kus vinohradu, aby si zájemci mohli prohlédnout stroj v autentickém prostředí.

Navštívit expozici AGROTEC Group můžete až do pátku 7. října v pavilonu V.