Jak dopadla podzimní fotosoutěž 2020?

02. 12. 2020


Pole pokrývá ranní jinovatka a podstatná část zemědělské techniky je již odložena ke svému zimnímu spánku. Zabarvené listí opadalo a podzim tak pomalu předává své otěže zimě. A právě s tím končí Velká podzimní fotosoutěž AGROTEC Group 2020, která poslední měsíc a půl probíhala na našem Facebooku

O přízeň hlasujících se utkalo 123 fotografií, které v celkovém součtu získaly 5141 "To se mi líbí" a v průběhu uplynulého měsíce a půl zaznamenaly 160 000 zhlédnutí. Oproti minulosti se na přední pozice nepodívala žádná fotografie značky Case IH a přední příčky tentokrát ovládly dva traktory značky New Holland a jeden traktor značky Steyr.
 
Velká podzimní fotosoutěž AGROTEC Group 2020 Case IH Quadtrac Marek Musil.
Vzhledem k předcházejícím ročníkům se tentokrát překvapivě na prvních třech pozicích neumístila žádná fotografie traktoru značky Case IH.

Zatímco v minulém i předminulém roce se soutěžilo o zájezd do výrobního závodu zemědělské techniky, tentokrát jsme se vzhledem k nejisté situaci ohledně cestování rozhodli výherce ocenit poukazy do našich e-shopů s reklamními předměty Case IH, Steyr a New Holland v hodnotě 5000 Kč, 3000 Kč a 1500 Kč.
 

Výherci Velké podzimní fotosoutěže 2020

Soutěž odstartovala 20. 10. 2020 a ihned od prvního momentu se těšila velkému zájmu z řad soutěžících. Zatímco na přední příčce od počátku poměrně jasně dominovala fotografie Steyru 6300 Terrus CVT, na dalších pozicích už byl souboj o dost vyrovnanější. Fotosoutěž byla ukončena 30. 11. 2020 10:00 a ze sčítání "To se mi líbí" u jednotlivých snímků vzešli následující vítězové.

3. místo – Filip Kučera (245 "To se mi líbí")

Třetí místo vybojoval Filip Kučera se svojí fotografií traktoru New Holland v agregaci se secím strojem Horsch. Snímek byl zachycen fotoaparátem Panasonic Lumix DMC-FZ2000 na poli poblíž vesnice Radňov. S hlasováním mu pomohli zejména přátelé a ačkoli vzhledem ke věku zatím v zemědělství nepracuje, jeho snem je podobný stroj jednou osedlat. Filip od nás získává poukaz na 1500 Kč do e-shopu reklamních předmětů.
 
 Filip-Kucera.jpg
Třetí místo náleží Filipu Kučerovi s fotografií modrého New Hollandu společnosti Rynagro, a.s. při setí.
 

2. místo – Peter Horvát (325 "To se mi líbí")

Na druhé místo se probojovala fotografie od Petera Horváta, která vznikla v závěru září při přípravě před setím ozimých plodin. Fotografie byla pořízena na mobilní telefon Samsung A7 a Peterovi s hlasováním pomohli přátelé, kterým by rád touto cestou poděkoval. Snímek byl vyfocen v okolí obce Štefanov, kde se Peter byl podívat za bývalým kolegou. Peter od nás získává poukaz na 3000 Kč do e-shopu reklamních předmětů.
 
Peter-Horvat.jpg
Peter Horvát zachytil bývalého kolegu v traktoru New Holland T8020 při podzimní přípravě před setím ozimých plodin.

Vztah Petera k zemědělství je velmi pozitivní, protože dlouhé roky pracoval jako traktorista. Za poukaz by traktorem na dálkové ovládání rád potěšil svého syna a pro sebe vybral nějaké oblečení. 
 

1. místo – Tomáš Hazucha (570 "To se mi líbí")

Téměř od samého počátku fotosoutěži dominovala fotografie traktoru Styer 6300 Terrus CVT od Tomáše Hazuchy. Vítězný snímek vznikl při natáčení Tomova FarmVlogu a byl zachycen outdoor kamerou GoPro Hero 7 Black Edition. S hlasováním mu pomohli kamarádi, rodina a fanoušci. Dle vlastních slov Tomáš zemědělstvím žije a důkazem toho jsou i skvělé FarmVlogy na jeho YouTube kanálu. Fotografie byla pořízena poblíž obce Postřelmov (Olomoucko) při sklizni kukuřice a traktor patří službaři Davidu Kynštovi z Nového Malína. Tomáš od nás získává poukaz na 5000 Kč do e-shopu reklamních předmětů.
 
Tom-Hazucha-web.jpg
Tomáš Hazucha pracuje v zemědělství, a tak má k tomuto oboru velmi blízko.

Na dalších, bohužel již nehodnocených pozicích, se umístili Michal Sajdl (188 "To se mi líbí"), Dalibor Slovák (185 "To se mi líbí"), Milan Fojtík (176 "To se mi líbí") a Denis Szoke (162 "To se mi líbí"), kterým za jejich fotografie i úsilí náleží uznání. 
 

Řada skvělých fotografií v soutěži

Víme, že v podobné soutěži je primárním faktorem popularita snímku a ne nutně jeho kvalita. Proto musíme minimálně zmínit skvělé fotografie, které sice do počtu "To se mi líbí" v soutěži nijak nevyčnívaly, nicméně svou kvalitou rozhodně vynikly. Děkujeme tedy těmto autorům: Adam Hrubša, Alena JanečkováDavid Král, Eliáš Houdek, Jakub Fadrhonc, Jakub Hunhal, Luboš Svoboda, Lukáš Hendrych, Lukáš Janda, Marek Kodytek, Milan Fojtík, Miroslava Honedlová a Zdeněk Dokoupil. Jejich fotografie naleznete v galerii níže.

Výhercům gratulujeme a aby vám žádná další soutěž v budoucnu neunikla, sledujte naše profily na sociálních sítích
 
Facebook AGROTEC Group  Instagram AGROTEC Group
 
Další aktuality ze skupiny AGROTEC