Letní podnikatelský kemp 2019 na zámku Vilémov

06. 08. 2019


Ve dnech 14.–21. 7. 2019 proběhl čtvrtý ročník podnikatelského kempu pro mladé z dětských domovů, azylových domů a ekonomicky znevýhodněných rodin. Účelem setkání bylo v mladých lidech v době hledání osobních cílů probudit talenty, povzbudit je do dalšího života a pomoci jim nastavit cílevědomé a etické návyky.

V rámci kempu, kterého se letos zúčastnilo patnáct mladých lidí z České republiky a Slovenska, byl kladen důraz na podnikatelství, spolupráci, angličtinu a hledání vlastní cesty. Projekt pořádá a organizuje Nadace ZET profesora Milana Zeleného ve spolupráci s Yourchance o.p.s. a Českou manažerskou asociací. Kempu se i v tomto roce účastnili manažeři a podnikatelé z různých oblastí, aby věnovali svůj čas a energii mladým lidem. 
 

Čtvrteční program se skupinou AGROTEC a zemědělskou technikou

Ve čtvrtek 18. 7. bylo součástí programu představení skupiny AGROTEC a v rámci tématu precizního zemědělství jsme představili nové technologie pro farmáře. V odpoledních hodinách se účastníci vypravili na návštěvu farmy Vilémov, která patří do skupiny firem v rámci subholdingu CEREA. Kolegové z farmy Vilémov představili účastníkům kempu moderní zemědělskou techniku značky Case IH a Amazone, přičemž velkým zážitkem byly jízdy s touto technikou v areálu farmy. 

Jízdy se zemědělskou technikou Case IH a Amazone na farmě ZS Vilémov.
 

Druhou zastávkou byla návštěva největšího kravína v ČR na farmě v Uhlířské Příbrami. Tady se účastníci kempu seznámili s moderní technologií ustájení a chovu dojnic, krmení i senážování, a v neposlední řadě i technologií dojení a uskladnění mléka před dopravou do mlékárny. Součástí prohlídky byla také návštěva bioplynové stanice. 

kravy.jpg

Po celou dobu se nám věnoval ředitel společnosti ZS Vilémov Jan Urban, který na závěr návštěvy nabídl zájemcům o sklizňovou techniku účast při sklizni hrachu na nedalekém poli. Pro všechny byla velkým zážitkem jízda i seznámení se s principem funkce kombajnu značky CASE IH přímo v praxi. Účastnící se tak seznámili s fungováním zemědělského podniku i s pracovními pozicemi na farmě. Poděkování za podporu patří společnostem CEREA a.s. a ZS Vilémov a.s.

Představení axiálních sklízecích mlátiček Case IH v praxi.

 
O letním podnikatelském kempu

Dlouhodobým posláním kempu je příprava mladých lidí na úspěšné zařazení do běžného života po odchodu z dětského domova nebo azylových domů. Seznámit má mladé lidi s tím, co je to být dobrým zaměstnancem, ukázat, jak se stát profesionálem ve svém oboru a hlavně, jak začít podnikat a předat mladým lidem informace, znalosti, a inspiraci dobrých příkladů. Program klade důraz na vzdělávání a osobní rozvoj jednotlivých účastníků. Podporuje a vytváří jejich zodpovědnost za uplatnění na trhu práce a v podnikání. Je zaměřen na tvorbu vlastního podnikatelského modelu každým z účastníků. Projekty mohou být rozvojové, zaměřené na vyjasnění vlastního potenciálu znalostí a dovedností, ale i přímo realizační vlastních podnikatelských nápadů. Více informací naleznete na stránkách Letního podnikatelského kempu.        
           
bannery.jpg  

Celý týden se účastníkům věnovali mentoři a poradci, mezi nimiž byli i úspěšní absolventi z předchozích ročníků, aby společně připravili životaschopný podnikatelský projekt. Hodnotitelská komise složená z vyhlašovatelů a podporovatelů této aktivity na závěr kempu ohodnotila všechny podnikatelské projekty, které před ní účastníci kempu prezentovali, a nejlepším z nich udělila ceny. 

Své zkušenosti z podnikání v letošním 4. ročníku kempu přijeli předat významní a úspěšní podnikatelé:   
Pondělí 15. 7.
 • Peter Krištofovič – zakladatel finanční skupiny ArcaCapital a.s.
 • Libor Hoření  – zakladatel portálu Toprecepty.cz
Úterý 16.7
 • Jannis Samaras – zakladatel Kofola, Ugo
Středa 17. 7.
 • Petr Ludwig – GrowJOB, autor knihy Konec prokrastinace
Čtvrtek 18. 7. 
 • prof. Milan Zelený – známý česko-americký ekonom
Pátek   19. 7. 
 • Jan Smigmator – český jazzový zpěvák
 • Jan Vlachynský – zakladatel sítě netradičních brněnských barů

Pořadí vítězných projektů

1. místo: Ladislav Šenkyřík, mobilní aplikace pro fitness centra, která sdružuje jak trenéry, tak i zájemce o zdravý životní styl a usnadňuje jejich vzájemnou spolupráci. 
2. místo: Gabriela Sedláčková, Pancakehouse – nabídka bramborových placek podle receptu „Po babičce“ – verze: sladká, slaná a vegetariánská.
3.místo: Petr Havelka, restaurace „Kozí bouda“ zaměřená na využití zdravých lokálních potravin od farmářů pro přípravu zdravých pokrmů a prodej mléčných výrobků. 
Cena yourchance: Gabriela Sedláčková, Darina Nunhartová ( Obdržely knihu Velké ženy z malé země. ) Renata Mrázová 
Cena prof. Milana Zeleného: Petr Havelka;
Cena sympatie: Roman France;
Cena za největší zápal: Iveta Raková (Bryan)
Ocenění si vlastně odneslo všech 15 účastníků kempu, a to za svoji aktivní práci při vytváření vlastních podnikatelských projektů. 
 

Složení Hodnotící komise: 

 • Nadace ZET: profesor Milan Zelený, Martin Rada – CEO AGROTEC a.s., Olga Girstlová – podnikatelka, Kristina Soukupová – podnikatelka, Jana Víchová – koučka a mentorka
 • yourchance: Jana Merunková, spoluzakladatelka a ředitelka yourchance o.p.s.
 • ČMA: Milan Mostýn, ředitel komunikace a tiskový mluvčí ČMA
 • Sponzoři: Dušan Pavlů – OVBAllfinanz, a.s., Luděk Hanáček – Deloitte CZ Services s.r.o., Maxim Dužek – projekt Podnikni to!