O víkendu se bude v Hustopečích skákat

08. 02. 2024


Druhá únorová sobota bude v Hustopečích po roce opět patřit světové atletice. Již po čtyřiadvacáté se sem sjede světová atletická špička. Nebudou zde chybět ani atleti, které známe z mistrovství světa a Evropy.

Hlavní závod ve skoku vysokém, jehož je AGROTEC Group dlouhodobým partnerem, je naplánován na sobotu 10. února 2024 a odstartují ho mládežnické soutěže a B závody žen a můžu. V 17 hodin bude na programu hlavní soutěž žen a mítink zakončí hlavní soutěž mužů. Vítězům předá ceny také generální ředitel AGROTEC Group Martin Rada
Vstupné na akci je 100,- Kč a lze zakoupit pouze na místě. Kompletní program najdete na https://www.hustopecskeskakani.cz/program-2023/.

Hustopečské skákání je mezinárodní halový mítink ve skoku vysokém s hudbou, který se koná v malebném jihomoravském vinařském městečku. Patří do prestižní série World Indoor Tour - Silver meeting, a každý rok se sem sjíždějí medailisté z olympiády, Mistrovství světa a Mistrovství Evropy. Tradičně patří nejen mezi TOP výškařské závody světa, ale také mezi nejlepší specializované atletické mítinky World Athletics. Zdejší pružný povrch a skvělá atmosféra přispívají k výborným výkonům.

Rekord závodu v ženské kategorii drží Němka Arianne Friedrich (200 cm), u mužů společně Rus Ivan Uchov a Ital Gianmarco Tamberi (oba 238 cm). V roce 2019 zde Ukrajinka Yaroslava Mahuchikh překonala tehdy platný světový juniorský rekord 199 cm. Diváci v Hustopečích mohli v Městské sportovní hale vidět i atletické legendy (D.Zátopková, J.Kratochvílová, D.Fosbury, J.Sotomayor, P.Sjöberg,...). Ženská soutěž je od roku 2017 vypsána jako Memoriál Mileny Rezkové-Hübnerové na počest olympijské vítězky z Mexika 1968.