Opakovaně stříbrní v soutěži Zaměstnavatel roku 2020

04. 03. 2021


V loňském roce jsme již počtvrté v řadě získali stříbrnou příčku mezi zaměstnavateli Jihomoravského kraje v kategorii do 5 000 zaměstnanců. Hodnocení probíhá celosvětově uznávanou metodikou společnosti PricewaterhouseCoopers (PwC) a smyslem soutěže je přiblížit lidem společnosti s výborným přístupem ke svým zaměstnancům.
 

Co se hodnotí

Posuzuje se, jak je firma schopna motivovat, odměňovat a rozvíjet své zaměstnance a současně splňovat ekonomické ukazatele. Podklady k porovnání firem vycházejí z těchto oblastí:
  • Indikátory HR, které lze přímo ovlivnit. Například náklady na vzdělávání, na zaměstnanecké výhody a mzdy, zjišťuje se míra interních posunů zaměstnanců na vyšší pozice i míra kariérního vývoje, ale i to, jak se firma staví k pomoci potřebným v regionu své působnosti.
  • Výstupy z HR činností. Sem patří například počet dní absence na pracovníka, míra dobrovolné fluktuace apod.
  • Míra produktivity, která zahrnuje poměr nákladů na odměňování k celkovým nákladům a také k výnosům.
„Z pohledu HR je opakované stříbrné umístění velkou poctou. Ukazuje nám to pohled na práci nás všech zvenčí a poskytuje důležitou zpětnou vazbu, jak nás vidí část odborné veřejnosti, jako zaměstnavatele, jak silnou máme firemní kulturu počínaje hodnotami až po atmosféru na pracovišti“ říká personální ředitelka Ivana Middleton. Soutěž Zaměstnavatel roku se zaměřuje na společnosti v České republice již od roku 2003. AGROTEC Group si drží stříbrnou příčku od roku 2017.
 

Zaměstnavatel regionu do 5 000 zaměstnanců Jihomoravský kraj

1. Thermo Fisher Scientific Brno s.r.o.
2. AGROTEC Group
3. IFE-CR, a.s.
 
zamestnavatel_roku-01-mensi.png