Pomáhali jsme Ježíškovi a rozvezli jsme dárky pro děti z Nadace AGROFERT

22. 12. 2022


Dárky nabalené a hurá na cestu. Stejně jako v loňském roce i letos mohli zaměstnanci skupiny AGROFERT koupit sociálně znevýhodněným dětem, které podporuje Nadace AGROFERT, vánoční dárky. Část z nich v pondělí 19. prosince naši zaměstnanci z marketingového úseku doručili dětem přímo domů.
 

První zastávka vedla do sněhem zaváté Osové Bítýšky. Rychlé předání dárku, který si přála Alexandra, a pak rovnou do Brna. Většina dětí byla tou dobou ve škole, dárky si proto vyzvedli pouze rodiče.

K osobnímu předání došlo až v Drysicích, kde si dárek vyzvedl přímo David. „Dárky od AGROFERTu dostal už loni. To si přál holicí strojek a sluchátka. Letos má rád všechno chlupaté, takže vyhrála deka a povlečení,“ přiblížila Davidova maminka Kristýna. O chlapce, který trpí středně těžkým autismem, se stará sama a každý den ho vozí do speciální školy do Prostějova, denně tak nacestuje přes 80 kilometrů. „Je to náročné na čas i finančně. Do toho řeším i své zdravotní potíže, mám před sebou operaci kotníku. Bude to složité, ale aspoň budu moct chodit bez omezení,“ posteskla si. Syn jí ale i přes své znevýhodnění pomáhá. „Sekám dřevo,“ pochlubil se David. 

Z Drysic vedla cesta do Rousínova, kde si další dárky převzala sociální pracovnice, a my vyrazili na poslední štaci – do Věteřova u Kyjova. Poslední dva dárky pro sourozence jsme předali přímo jejich mamince. „Zrovna jsem vyzvedla Adélku ze speciální školy v Kyjově, kam chodí kvůli své disharmonické poruše osobnosti. Ona i brácha Honza budou z dárku nadšení! Moc děkujeme!“ byla dojatá maminka.

Kufr elektrické ŠKODY ENYAQ COUPÉ RS iV, která nám dělala na cestách parťáka, je prázdný a nás čeká návrat na základnu do Hustopečí. S dobrým pocitem, že jsme díky všem, kteří se do sbírky zapojili, pomohli zpříjemnit Vánoce dětem, které to nemají v životě úplně jednoduché.