První školení po Covidové době. Infuze do žil obchodníků

05. 04. 2022


Po dvou letech svolal tým z divize zemědělské a stavební techniky skupiny AGROTEC své obchodníky, aby je povzbudil a seznámil s novinkami na trhu. Školilo se na osmdesát obchodníků a dealerů z celé republiky a Slovenska.

Zájem o dvoudenní školení byl velký. Přijeli obchodníci z východu Slovenska ale i z Klatov nebo Žatce. „Bylo to první větší školení po dvou letech, které jsme byli schopni uspořádat po zrušení opatření, která tady byla kvůli covidu. Byli jsme zvyklí, že v době, kdy býval veletrh TECHAGRO, bylo před tím opakovací školení, aby se naši dealeři a obchodníci dostali k čerstvým informacím,“ říká Libor Nesvadba, ředitel divize, která školení pořádala.


        


Většinou byla podobná školení zaměřena na konkrétní techniku, tentokrát se produktoví manažeři divize soustředili hlavně na obchod. „Zařadili jsme také téma precizního zemědělství, což jsou záležitosti, které se prosazují víc a víc. V souvislosti se zvyšujícími se náklady je to čím dál důležitější. Naši lidé proto přednášeli i o tom, jak přesně aplikovat hnojivo tam, kde je ho potřeba, jak neplýtvat časem, přejezdy, postřiky, naftou tak, aby to bylo ekonomicky nejlepší,“ zdůraznil některá témata Libor Nesvadba. Školilo se na osmi stanovištích. Na akci spolupracovali také kolegové z A-techu a divize závěsné a přívěsné techniky. Jaký má školení efekt, význam? „Dlouhodobý. Vždy se po takové akci navýší prodej techniky,“ potvrzuje Libor Nesvadba.