Rally mezi vinohrady je opět tady. Jaký bude letošní 17. ročník?

14. 06. 2022


Autor textu: Hana Černohorská a Tomáš Plachý
Soutěž se odjede do 24 hodin od startu. Ten je v pátek v 18:00 hodin, v cíli by měli být všichni závodníci v sobotu odpoledne. Přihlášeno je letos přesně 105 posádek, z toho 27 historických vozů. „Pro jezdce je tento závod velmi atraktivní. Mezi tuzemskými závody je právě na tomto hustopečském největší porce šotolinových úseků a ty jsou jezdecky oblíbené,“ říká šéf organizačního týmu závodu Martin Rada.

Závodníci projedou celkem 12 rychlostních zkoušek na necelých 150 kilometrech. „Z šesti erzet, tedy rychlostních zkoušek, je shodná s loňskem pouze ta v Šitbořicích. Ostatních pět testů je letos vždy se změnami. Buď v opačném směru, nebo se zařazením nových šotolinových úseků. Případně kombinací obojího,“ dodává Bořivoj Plšek, zástupce ředitelky závodu.
 
První sekce tří měřených úseků odjedou závodní týmy v pátek v podvečer, tedy za denního světla. Druhá sekce bude vyžadovat montáž přídavných světlometů, protože se pojede za tmy.

Nejatraktivnější místa pro diváky jsou podle pořadatelů jako vždy v Kurdějově, Divákách a ve Starovicích. Přitom šotolinové pasáže pro skalní fanoušky jsou většinou dostupné pouze pěšky.
Na startu máme tři „domácí“ AGROTEC posádky – Honzy Kopeckého, Martina Rady a Jakuba Fridricha. Nejočekávanější duel? Zcela jistě ten mezi Janem Kopeckým (Škoda Fabia Rally2 evo, 7 vítězství v Hustopečích) a Václavem Pechem (Ford Focus WRC, 4 triumfy) na české straně a Grzegorzem Grzybem (Škoda Fabia Rally2 evo) a Jaroslavem Melichárkem (Ford Fiesta WRC) na straně slovenské. „Do souboje o vítězství se bude chtít zapojit i vítěz z roku 2019 Filip Mareš. Zajímavé bude sledovat i to, jak se bude dařit nastupujícímu mládí – Dominiku Stříteskému a Adamu Březíkovi, upozorňuje ředitelka závodu Petra Mynářová.
 
Závod, který byl nově zařazen do Zóny střední Evropy, českého i slovenského šampionátu, povede letos, namísto tragicky zesnulého bývalého ředitele závodu Rudolfa Kouřila, právě Petra Mynářová. „Moc si přeju, aby rally všechny uspokojila po sportovní stránce, aby se odjela bez zdržení a větších havárií. Potřebujeme, aby organizace soutěže šlapala jako dobře promazaný stroj, k čemuž je třeba i notná dávka štěstí. Dále si přeju, aby se nám vydařilo počasí a aby byli spokojeni jezdci i diváci. Kdybych to měla shrnout do jedné věty, prostě aby se nám rally povedla ve všech aspektech," uvedla zlínská rodačka.

Srdečně Vás zveme na
17. AGROTEC PETRONAS RALLY

RALLY MEZI VINOHRADY

17. a 18. 6. 2022

Pro více informací sledujte web agrotecrally.cz

Více informací