Rok 2018 skupiny AGROTEC ve videu

20. 12. 2018


Přejeme příjemné prožití vánočních svátků, spoustu štěstí, zdraví a sil do nového roku. Ať vaše podnikání vzkvétá a naše spolupráce pokračuje i v roce 2019. Děkujeme za projevenou důvěru a těšíme se na další setkání.

Zároveň bychom všechny z okolí rádi pozvali na výroční ohňostroj, který se bude konat v Hustopečích na Dukelském náměstí v pátek 21. 12. 2018 v 18:00 hod.

Pour Féliciter 2019 AGROTEC Group

 
Rok 2018 v prodejních číslech

V roce 2018 jsme na území České republiky, Slovenska a Maďarska dohromady dodali více než 6200 kusů pozemní techniky. Dařilo se nám ve všech oborech: zemědělská a stavební technika, osobní a nákladní automobily

Celkem jsme vám dodali 1496 nových osobních automobilů, přičemž první příčku prodejnosti opět suverénně ovládla Škoda Octavia se 414 kusy. Na druhou příčku si s 226 kusy sáhla Kia Ceed, která se dočkala svého modelového nástupce v září.


Kia Ceed 2018 prodej osobních vozů
Kia Ceed 2018 přebírá po svém předchůdci nelehký úkol: udržení druhé příčky prodejnosti v rámci AGROTEC Group.


AGROTEC je rovněž dodavatelem ojetých vozů, které se k zákazníkům dostávají prostřednictvím Prověřených ojetých vozů Hustopeče i skrze Škoda Plus působící v Brně. Ojetých vozů si zákazníci od společnosti AGROTEC a.s. odvezli 575 kusů.

Na poli zemědělské techniky jsme na území Česka, Slovenska a Maďarska dodali více než 1000 traktorů, téměř 1400 kusů závěsné techniky a 169 sklizňových strojů. Velkým úspěchem je i 121 dodaných stavebních strojů Case Construction.


New Holland vánoční traktor s osvětlením.
Velkým úspěchem je překonání tisícovky dodaných traktorů na území Česka, Slovenska a Maďarska.


Na poli nákladních automobilů jsme opět úspěšně atakovali 1000 kusů. Naší nejprodávanější dodávkou byl s přehledem model Iveco Daily. Těchto vozidel jsme na trh umístili dohromady 414

Události roku 2018

V roce 2018 jsme toho spolu zažili spoustu: otevřeli jsme například nová střediska v Hustopečích nebo maďarském Marcali a mnohokrát se setkali se zákazníky sekcí Agriculture i Automotive. Pojďme se alespoň na některé události ve skupině AGROTEC za letoší rok podívat ve videu, které jsme pro vás připravili. 


Průřez rokem 2018 skupiny AGROTEC.
 

Úvod roku ve znamení stavebních strojů Techagra

Na úvod roku jsme pro obsluhy stavební techniky uspořádali CASE Rodeo. Vůně zabijačky se v psaném textu sice přenést nedá, ale vězte, že akce to byla příjemná. V říjnu se výherci našich národních klání vydali do Francie, kde se mezi evropskými zeměmi umístili na 5. místě. Určitě nezapomeňte, že se blíží další ročník CASE Rodea na Moravě.
 
Více informací o CASE Rodeo 2019

Jaro vrcholilo obrovskou akcí Techagro, kde jsme prezentovali většinu našich zemědělských značek. Ale jen u traktorů jsme nezůstali: stejně jako v dřívějších letech, i tentokrát jste mohli v našich expozicích potkat krásné dámy.
 
Amazonka Techagro 2018 AGROTEC
Půvabná Amazonka na Techagru 2018 v expozici závěsné techniky.

Celá akce byla nabitá doprovodným programem a například v expozici AGROTEC zemědělská a stavební technika se návštěvníci měli šanci utkat se šestinásobným mistrem České republiky v rally, Janem Kopeckým. Jezdilo se sice jen na trenažéru, ale i tak se jednalo o skvělý zážitek pro všechny zúčastněné. 

Jan Kopecký na Techagru 2018 v expozici AGROTEC Group.

Mimo novinky výrobců jsme v rámci veletrhu Techagro představili i novinku z vlastní produkce – Iveco Traktor vycházející z modelové řady Trakker. Homologace T přináší zemědělským zákazníkům výhody v podobě vyšší povolené přepravní rychlosti, nižší spotřebě i vyšší bezpečnosti, při osvobození od tachografu.  

Iveco Traktor – nákladní automobil do zemědělství s homologací T.
Nákladní automobil Iveco Traktor s homologací T pro použití v zemědělství.

Na konci dubna jsme opět hostili sportovní seriál Kolo pro život a jen o dva týdny později jsme pořádali tradiční den otevřených dveří AGROTEC Group. Ten se dlouhodobě těší velké oblibě napříč všemi generacemi a letošní ročník se nesl ve sportovním duchu pod názvem "Buď fit s AGROTECem".
 
Fotoreportáž z Techagra 2018
 

Úvod léta ve znamení rally a stavební techniky

V červnu odstartoval 14. ročník AGROTEC PETRONAS rally. I letos jsme jezdcům představili naše traktory a nechali je s nimi v předvečer konání závodu soutěžit. V prvním duelu se utkal Václav Kopáček sedlající modrý New Holland a Filip Mareš, který dal přednost červenému stroji.
 
Filip Mareš a Václav Kopáček New Holland a Case IH.
Filip Mareš a Václav Kopáček sdělují své dojmy po svém traktorovém duelu. 

V druhém duelu se na technické trati utkali Martin Vlček a Jan Černý, kteří měli za úkol projet polygon v areálu společnosti co nejrychleji při co nejmenší ztrátě vody z kbelíku. Z prvního duelu vzešel vítězně Václav Kopáček, v druhém duelu se z vítězství radoval Martin Vlček.

Martin Vlček s traktorem AGROTEC New Holland.
Martin Vlček sděluje své dojmy z jízdy České televizi.

Samotnou rally opět zcela ovládl Jan Kopecký, ale zajímavější byl průběh na dalších pozicích, kde se po páteční etapě vlezli čtyři jezdci do časového rozestupu 4,5 sekundy.  

Jan Kopecký Hustopeče 2018
Jan Kopecký při svém průjezdu vracečkou u Nikolčic. 

Fotoreportáž z AGROTEC PETRONAS rally 2018

V závěru června si naši zákazníci mohli prohlédnout stavební techniku v přirozeném prostředí Lesního lomu Brno-Líšeň. Nechyběla zde prezentace značek Case Construction, Iveco ani Astra.
 

Letní přímý přenos ze žní

Léto jsme vám zpříjemnili přímým přenosem ze žní, ve kterém jste mohli nahlédnout pod ruce obsluhy sklízecí mlátičky New Holland CR9.90. Na sklizeň nekonečných hektarů jste se dívali pohledem řidiče sklízecí mlátičky.


Videoupoutávka na letní sklizeň s AGROTEC Group.

Každý tak měl šanci okusit, že je pryč doba, kdy řidič kombajnu seděl v prachu na otevřeném velitelském můstku a musel po celé dny odolávat ostrému slunci. Kabina sklízecí mlátičky se mezitím změnila v komfortní sklizňovou kancelář, ve které má operátor přehled o stroji nabitém pokročilou technologií, celou sklizeň pohodlně řídí, a během dne kabinu opouští spíše sporadicky.


Ukázka přímého přenosu ze žní ze sklízecí mlátičky New Holland.
 
  Přímý přenos ze žní 2018

V srpnu jsme podpořili Czech Cycling Tour, kde jste stejně jako na mnoha jiných akcích mohli vidět náš AGROTEC Promotruck. V závěru léta jsme představili nový model Kie Ceed i omlazenou Škodu Fabii. K tomu bylo ideální příležitostí Pálavské vinobraní, jehož hrdým partnerem jsme se stali.
 
Srovnání Kia Ceed 2012 a 2018.
 

Podzimní sklizně hroznů a spolupráce s ČSRES

Podzim byl tradičně ve znamení sklizně kukuřice, podmítek, ale pomáhali jsme úrodu sklízet i vinařům. Náš modrý New Holland Braud si na své konto připsal 135 hektarů a jezdil po celé jižní Moravě.

New Holland Braud sklizeň hroznů na jižní Moravě.

Samozřejmě souběžně po celý rok probíhalo na území Česka, Slovenska i Maďarska polní předvádění zákazníkům a menší akce. Celkem naše stroje najezdily stovky motohodin a otevřely tím cestu k mnoha novým zákazníkům

Polní předvádění zemědělské techniky na území České republiky.
Polní předvádění probíhalo po celém uzemí Česka, Slovenska i Maďarska. 

Velký úspěch zaznamenala naše spolupráce s Českým sdružením regulovaných elektroenergetických společností. Vzniklo video, které upozorňuje na rizika práce s mechanizací v ochranných pásmech elektrického vedení. Je nám ctí být součástí projektu, který může v konečném důsledku zachraňovat lidské životy.
 
Více o bezpečnost při práci v okolí elektrických vedení

Na podzim jsme uspořádali velkou podzimní soutěž a jedné z výherkyň tak splnili sen, protože se pojede podívat na výrobu traktorů do rakouského St. Valentinu. Když je něčí sen tak blízko na dosah, byla by úplná hloupost ho nesplnit.
 
Vítězné fotografie podzimní fotosoutěže

Výherci zájezdu do domoviny traktorů Case IH v St. Valentinu. Podzimní fotosoutěž.
Výherkyně zájezdu do domoviny traktorů Case IH v St. Valentinu se svým doprovodem.
  

PF 2019

Ještě jednou děkujeme za přízeň a těšíme se na další spolupráci. Naším cílem je, aby pro každého z vás byla skupina AGROTEC synonymem kvalityodpovědnosti a důvěry, kdykoliv se spolu potkáme.
 
Další aktuality ze skupiny AGROTEC