Růžový New Holland maskot z Giro d´Italia je v Hustopečích

18. 05. 2022


Traktor T5, značky New Holland, který zdobil letošní start slavného závodu nejlepších cyklistů světa Giro d´Italia je v showroomu v Hustopečích. Mezi modrými svítí do daleka. Je totiž růžový. Stroj polepili zástupci výrobce v Maďarsku speciální růžovou fólií, tedy stejnou barvou, jakou má trikot vítězného jezdce.
Značka New Holland se stala letos partnerem závodu. „Výrobce se na nás obrátil s žádostí o zapůjčení tohoto konkrétního traktoru a my jsme rádi vyhověli,“ řekl ředitel divize zemědělské a stavební techniky Libor Nesvadba. Ten se se svým synem startu světového závodu v Budapešti dokonce zúčastnil. „Můj syn je velký fanda do cyklistiky a tak, když už byl start v Budapešti, zajeli jsme se tam podívat,“ říká Nesvadba.

Růžový traktor byl podle něj raritou, skutečným exemplářem a středem pozornosti účastníků. „Je to unikátní, takových traktorů není moc. Start byl na Náměstí hrdinů v Budapešti, lidé se u toho fotili, bylo to moc pěkné.“

Růžový New Holland bude jedním z lákadel také na Dni otevřených dveří, který AGROTEC Group pořádá 28. května. „Potom nabídneme traktor standardně k prodeji“ říká s nadsázkou Libor Nesvadba.

Den otevřených dveří AGROTEC Group