Stroje od CNH získaly čtyři ocenění Good Design

30. 01. 2024


Nejen funkčností, ale také skvělým designem se mohou chlubit stroje New Holland a Case IH z dílny CNH. Čtyři z nich totiž získaly ocenění Good Design, kterou od roku 1950 uděluje Chicagské muzeum architektury a designu.

Ocenění Good Design patří mezi nejstarší a celosvětově nejuznávanější hodnocení kvalitního designu po celém světě a v mnoha kategoriích. V kategorii Doprava se za rok 2023 mohou hodnocením pochlubit rovnou čtyři stroje od výrobce CNH:
  • Case IH Farmall 75C Electric, který je nejen jednou z nejzajímavějších novinek v historii značky CASE IH, ale pravděpodobně v celém odvětví. První plně elektrický traktor značka CASE IH představila příhodně v roce 100. výročí značky Farmall. Traktor je vybaven elektrickým pohonem s okamžitým točivým momentem, který snižuje opotřebení brzd a pneumatik, zvyšuje dosažitelnou rychlost a tažnou sílu, snižuje hladinu hluku a snižuje provozní náklady až o 90 %.
  • Case IH Quadtrac 715 je novinou roku 2023, nově s výkonem 715 koní. Nejsilnější sériově vyráběný traktor na světě se pyšní také vyšší pracovní rychlostí a efektivitou při minimálním zatížení půdy.
  • New Holland CR11. Novinka, která stojí na čtyřech pilířích – vyšší produktivitě, zajišťuje téměř nulové ztráty, lepší a efektivnější nakládání s posklizňovými zbytky a výrazné zkrácení prostojů. 
  • New Holland T4 Electric Power, který se může pyšnit plně elektrickým pohonem. Doplňuje tak sérii bezemisních traktorů. Kromě jiného poskytuje vynikající výkon, velmi dobře se ovládá a ve srovnání s konvenčním traktorem opravdu rychle reaguje.
Good Design je nestarší a stále jedno z nejprestižnějších ocenění za design, které každoročně uděluje Muzeum architektury a designu a The Chicago Athenaeum. U zrodu ceny v roce 1950 stáli designéři Charles a Ray Eamesovi, Russel Wright, George Nelson a Eero Saarinen. Za dobu své existence bylo uděleno více než 40 tisíc ocenění v různých oblastech.