Studenti na exkurzi nahlédli pod kapoty traktorů

25. 05. 2022


Budoucí automechanici z automobilních škol v Brně a Otrokovicích navštívili AGROTEC Group v Hustopečích. V showroomu New Holland nakoukli pod kapoty zemědělských strojů, prohlédli si i nové modely aut značky KIA. V divizi NA se dozvěděli něco o tom, jaké typy nástaveb na tahače jde vyrobit, a taky to, jaké to je stavět motor pro Rallye Dakar. Exkurze učňů z vybraných oborů pořádá pravidelně personální úsek. 

„Učni-automechanici měli netradiční příležitost porovnat si výbavy osobních i nákladních aut se zemědělskými stroji, sednout si do traktorů, prostě osahat si nejmodernější techniku,“ řekl personalista AGROTEC Group Pavel Kašuba. „Získali jsme několik kontaktů od učňů, kteří si přáli dostávat informace o novinkách v AGROTECu. Kromě toho je budeme informovat i o tom, koho právě hledáme,“ dodal.

Prodejce osobních aut Jakub Škotnár předvedl novinky značky KIA. „Toto je KIA Stinger. Šestiválec, turbo, to nejsilnější, co v Evropě máme k dispozici,“ říká učňům. „A kolik to stojí?“ ptá se jeden z nich. Prý jeden a půl milionu a v davu to zašumí. „Kdo se v tom vezl, je z toho nadšený,“ dodává Jakub Škotnár.„A posuneme se dál,“ vyzve hosty Pavel Kašuba„Takových poboček, jako je tato, máme na Moravě pět. Pak ještě čtyři menší servisní střediska,“ upozorňuje v areálu IVECO a FIAT a představuje Jitku Zobáčovou„Jsem prodejcem užitkových vozů do 3,5 tuny. Když k nám někdo přijde, nejdříve se ho ptáme, co vlastně dělá, co vozí, tudíž jaké auto potřebuje,“ říká Jitka Zobáčová a pokračuje: „Je to zajímavá práce. Vy to auto vlastně stavíte.“„Nacházíme se na aktivním příjmu,“ říká Pavel Kašuba a kolem něj se shlukuje skupina hochů a dívek v oranžových vestách. „Tady se z nás stávají takoví zpovědníci a detektivové. Našim úkolem je zjistit od zákazníka, jaké má problémy, kde to klepe, kde to skřípá, abychom co nejvíc informací dokázali přenést na dílnu,“ řekl učňům přijímací technik Pavel Nociar.A střídá ho Dominik Vrbacký„Dobrý den, tady připravujeme nová vozidla dle požadavku zákazníka. Musíme zkontrolovat, jestli třeba nejsou poškozena po přepravě k nám, kromě toho vybavujeme auta dalším příslušenstvím. Není to jednotvárná práce a to je to, co mě na tom baví.“„Ptejte se na to, co vás zajímá. Ptejte se na všechno,“
 vyzývá budoucí kolegy Roman Černý, mechanik, který stavěl motor pro Rallye Dakar. „Základ je naučit se všechno, co je potřeba, a dělat to dobře, abyste do toho mohli po vyučení vklouznout. A pak je důležité, abyste cítili, že člověk nebo firma, pro kterou pracujete, o vás stojí.“


Děkujeme všem za návštěvu a za zájem a budeme se těšit na další zájemce o tento obor
a to třeba i na letošním Dni otevřených dveří, který se koná již 28.05. a letos zájemce pozveme náhlédnout i do servisů.