Techagro 2018

11. 04. 2018


Je za námi čtvrtý výstavní den veletrhu Techagro a zítra tak máte poslední příležitost vidět naše expozice v plné kráse na vlastní oči. V předchozí aktualitě jsme vás informovali o žhavých novinkách na veletrhu, nyní se podíváme do světa společnosti AGROTEC v Brně na výstavišti více podrobně

Nejdříve ale retrospektivně: v úterý jste měli možnost vyzkoušet si závody na rally trenažéru, přičemž ti nejlepší z hodinových kvalifikačních bloků se následně utkali s pětinásobným mistrem České republiky v rally – Janem Kopeckým. Uspět proti takovému soupeři nebylo jednoduché a ti, kterým se to podařilo, se mohli těšit ze štědrých cen.  

Techagro Jan Kopecký

Stejně jako v dřívějších letech, i tento rok potkáte v našich expozicích na Techagru krásné dámy. Modelky se těší velkému úspěchu na Facebooku AGROTEC Group, kde dosud nejvíce "To se mi líbí" získala Amazonka. Na společnou fotografii vám zapózují v expozici Case IH Markéta & Saskie, sympatická Tereza v expozici New Holland i Steyr farmářky. Modelky se navíc zapojují do zábavného doprovodného programu, který naše expozice po celou dobu výstavy doplňuje.

Modelky Techagro 2018 Amazone, New Holland, Case IH, Steyr

Když už je řeč o dámách v expozici, nesmíme zapomenout na kolegyně z oddělení Afinance, které potkáte na stánku AGRI CS i na stánku zemědělské techniky AGROTEC. Ochotně vám poradí s financování strojů a rozhodně vás nenechají odejít bez pohoštění.  

Afinance Techagro 2018 financování zemědělské techniky

V expozici společnosti AGRI CS září žhavá novinka Case IH Maxxum s převodovkou Active Drive 8. Tento model dosáhl v německé zkušebně DLG vynikající spotřeby paliva a v nezávislých PowerMix testech simulujících reálné pracovní nasazení traktoru překonal s hodnotou 258 g/kWh o 9,5 % druhého nejlepšího konkurenta. Není tedy pochyb, že se nová převodovka z hlediska mechanické účinnosti opravdu povedla. Z hlediska komfortu obsluhy se navíc Active Drive 8 blíží plynulé převodovce CVX, jelikož všech 24 rychlostí vpřed i vzad je řazeno automaticky a zcela hladce

Case IH AGRI CS Techagro 2018

V expozici New Holland se nachází prototyp autonomního traktoru New Holland T8.435. Ten je mimo satelitní navigaci vybaven i sadou senzorů s kamerami, a tak je traktor schopen nejenom jezdit podle navigace, ale rovněž reagovat na své okolí. Prototyp je testován na území USA a předznamenává trend autonomního řízení traktorů přicházejícího z prostředí automobilů.

New Holland Techagro 2018

Ve statické expozici to tolik nevynikne, ale technologickou špičku představují nesená rozmetadla Amazone ZA-TS a tažená rozmetadla Amazone ZG-TS se systémem WindControl. Tento systém je nástavbou pro ArgusTwin a posouvá přesnost rozmetání na zcela novou úroveň. WindControl měří aktuální hodnoty pro směr, sílu a nárazy větru, na základě čehož upravuje nastavení i rychlost rozmetacích kotoučů.

Amazone Techagro 2018

Při průchodu přes pavilon V nezapomeňte na farmu Steyr, která se nachází vedle expozice společnosti AGRI CS. Na farmě vás přivítá atmosféra rakouského venkova, přičemž rozhodně musíte nahlédnout do kabiny Steyr Terrus 6300 v plné komfortní výbavě včetně vyhřívané i odvětrávané kožené sedačky

Steyr Techagro 2018

Zajímavostí do zemědělské dopravy je Iveco Traktor postavený na základě modelu Trakker, který je homologován jako traktor. Jedná se o nosič zemědělských nástaveb, což s sebou přináší vyšší přepravní rychlost, nižší spotřebu pohonných hmot, větší kapacitu a objem přepravy i lepší bezpečnost provozu. Trakker s touto homologací je navíc osvobozen od tachografu

Iveco Traktor Techagro 2018

SIP v rámci veletrhu představil pásové shrnovače AIR 350 F a AIR 500 T, které díky kombinaci flexibilního sběrače a pásového dopravníku vynikají v čistotě shrnované píce. 

SIP Techagro

Pokud máte možnost, určitě nevynechejte svátek všech zemědělců a zastavte se za námi alespoň na některém z našich stánků. Těm, kteří se do Brna již vydali a navštívili nás, děkujeme za přízeň a těšíme se na další setkání při akcích AGROTEC Group v roce 2018. Nezapomeňte si prohlédnout galerii fotografií z výstavy níže.  
 
Další aktuality ze skupiny AGROTEC
 

Galerie fotografií z Techagra 2018