Traktory svítí. V AGROTEC Group začaly Vánoce!

13. 12. 2022


Řidiče ze směru od Velkých Němčic i ty, kteří sjíždějí z dálnice, přivítají v Hustopečích nasvícené traktory. Jde o neklamné znamení, že v AGROTEC Group odstartovaly Vánoce. 
 

Nejprve umýt v myčce, vyleštit, pak nalepit speciální samolepky, k nim připevnit metry a metry ledkového řetězu. „Svítící řetěz bude i na kolech, na blatnících, ještě okna, odhaduju, že toho může být i sto padesát metrů,“ říká mechanik zemědělské techniky New Holland Marek Mudrák v dílně, kde měl za úkol traktor předvánočně nastrojit.

Kola se ledkovým řetězem ozdobí až na místě. Modrý traktor řady T7 bude svítit před showroomem kolegů z New Holland, při příjezdu od Velkých Němčic. „Bude to krásné, až ho nasvítíme, a rozhodně to přitáhne pozornost,“ říká spokojeně přijímací technik New Holland Miroslav Plecák. Původně měl „svítit“ o něco větší traktor. „Ale tady ten se bude předávat zákazníkovi až po Novém roce a může tedy celé Vánoce stát, proto jsme ho vybrali. Jinak už je většina traktorů prodaná,“ ukazuje Plecák.

Červení vystaví jako vždy svůj traktor na polygonu při příjezdu do Hustopečí z dálnice. CASE IH Puma 240 svítí dvojbarevně – červeně a bíle– a v okně má navíc i svítící kometu. „Bílá světla na kabině a červený LED kabel všude jinde, kola blikají bíle,“ popisují Martin Vaněk a jeho kolega z AGRI CS Jan Stehlík, kteří traktor zdobili.