Výsledky podzimní fotosoutěže 2019

05. 11. 2019


V posledních dvou letech se stalo tradicí, že podzim nepřinese pouze sychravé počasí, ale i Velkou podzimní fotosoutěž se skupinou AGROTEC. Letos se opět soutěžilo o exkurzi do výrobního závodu některé z námi zastupovaných traktorových značek a tentokrát se zúčastnilo 95 soutěžících, jejichž fotografie nasbíraly v součtu více než 3100 "To se mi líbí"

New Holland T9 + Amazone na poli u Hustopečí.
Podzim je fotograficky pravděpodobně nejpříznivějším obdobím v roce – sluníčko chodí nad horizontem výrazně níže a teplé večerní slunce zalévá zabarvené stromy.

Než se ale dáme do představení výherních fotografií a komentářů jejich autorů, připomeňme si loňský zájezd výherců do výrobního závodu Case IH/Steyr, který se nachází v rakouském městě St. Valentin.
 

Zájezd pro výherce podzimní soutěže 2018

Vítězem minulého ročníku Velké podzimní fotosoutěže se stala trojice Kateřina Prátová, Michaela Křípalová, Jakub Hovorka, přičemž jejich fotografie si můžete prohlédnout v článku zde. Za třetí místo získal Jakub Hovorka reklamní předměty Case IH, ovšem Kateřina a Michaela se s námi vydaly do výrobního závodu Case IH/Steyr v St. Valentinu a jako bonus dostaly možnost vzít si s sebou i své partnery, kteří v obou případech pracují v zemědělství

Zájezd do výrobního závodu traktorů Case IH St. Valentin.
Krátké ohlédnutí za exkurzí do továrny Case IH/Steyr v zimě 2018. 

Během prvního dne zájezdu jsme se podívali na výrobu motorů pro vozy BMW do továrny ve městě Steyr. Následně jsme se v rámci tohoto krásného města přesunuli na vánoční trhy a den zakončili spolu s dalšími účastníky zájezdu v hotelu poblíž města St. Valentin. Druhý den ráno nás již čekala dlouho vyhlížená exkurze do výrobního závodu Case IH/Steyr, kde jsme nahlédli pod pokličku zde vyráběným modelům Case IH Luxxum, Maxxum, Puma a Optum a ekvivalentům značky Steyr v podobě modelových řad MultiProfi, CVT Terrus.
 

Výherci Velké podzimní fotosoutěže 2019

Doufáme, že jsme vítěze krátkou reportáží z minulého zájezdu dostatečně navnadili a nyní konečně představíme jejich fotografií. Po celou dobu konání soutěže se v čele odehrával vyrovnaný souboj, který nakonec skončil vítězně pro Jakuba Nedbala, Jana Doskočila a Denisu Harasníkovou
 

1. místo – Jakub Nedbal (360 "To se mi líbí")

První místo náleží fotografii Jakuba Nedbala, která byla pořízená dronem DJI a zachycuje Case IH Puma za asistence legendárního traktoru Case IH Magnum 7240, jenž proslul svojí spolehlivostí a mimořádnou odolností. Snímek vznikl při vyorávání brambor na Farmě Mašek, která působí na Vysočině v okolí obce Švábov

Jakub Nedbal Case IH Puma a Case IH Magnum při sklizni brambor.
První příčka náleží Jakubu Nedbalovi za snímek spolupráce dvou modelových řad značky Case IH, Pumy a Magnumu, při vyorávání brambor.


K výhře nám Jakub sdělil: "Rád se pohybuju v terénu a poznávám nové věci, které souvisí se zemědělstvím. Fotografie byla focena v Řeženčicích v okrese Pelhřimov a v hlasování mi nejvíc pomohla moje sestra Eliška, ale moc děkuji i ostatním lidem v mém okolí, kamarádům, spolupracovníkům, zkrátka všem kdo dal Like." 

Na návštěvu výrobního závodu se Jakub těší, neboť dle vlastních slov to bude jeho první exkurze do podobné továrny
 

2. místo – Jan Doskočil (316 "To se mi líbí")

Dynamická fotografie Jana Doskočila se umístila na druhé příčce a na fotografii se nachází New Holland T7.270 při sečení pícnin v okolí obce Moravec, která se stejně jako u prvního snímku nachází na Vysočině. Fotografie byla pořízená fotoaparátem Canon EOS 750D a stroj patří společnosti SPV Pelhřimov a.s.

Jan Doskočil ke své výhře dodal: "Traktory mě vždy zajímaly, proto je zájezd do výrobního závodu vlastně jeden z mých splněných snů."

New Holland T7.270 při sečení píce.
Druhá příčka náleží snímku Jana Doskočila s traktorem New Holland T7.270 při sečení pícnin.

 
3. místo – Denisa Harasníková (300 "To se mi líbí")

Na třetím místě se umístila fotografie Denisy Harasníkové. Snímek byl pořízen mobilním telefonem Samsung A5 a autorka nám ke své fotografii sdělila následující: "Fotografia vznikla počas malej prestávky môjho svokra za ktorým som prišla s mojim synčekom, kedže syn veľmi zbožňuje traktory." Snímek vznikl v srpnu při podmítce strniště po sklizní pšenice v okolí obce Dojč.

New Holland při diskování v okolí města Dojč.

Denisa od nás za své třetí místo získává propagační set značky New Holland a svoji výhru komentovala slovy: "S lajkami mi pomohli moji priatelia, ktorym by som chcela touto cestou poďakovať. Môj vzťah k poľnohospodárstvu je veľmi dobrý, pretože aj môj priateľ dlhe roky pracoval v poľnohospodárstve. Každý rok navštevujeme výstavu poľnohospodárskych strojov v Nitre." 

Na dalších pozicích se umístili Jakub Hovorka (266 "To se mi líbí"), Jan Gondek (119 "To se mi líbí"), Denis Szoke (107 "To se mi líbí"), kterým rovněž patří poděkování za skvělé fotografie i úsilí, které soutěži věnovali. 

Výhercům gratulujeme a aby vám žádná další soutěž neunikla, sledujte naše profily na sociálních sítích
 
Facebook AGROTEC Group  Instagram AGROTEC Group
 
Další aktuality ze skupiny AGROTEC