Začala šňůra náborových akcí. Hledáme budoucí kolegy mezi studenty

31. 10. 2023


Zaujmout potenciální kolegy už při jejich studiu na středních či vysokých školách, to je cílem účasti našich personalistů Pavla Kašuby a Barbory Hřebačkové na pracovních veletrzích, které se konají v tomto týdnu v Českých Budějovicích a v Brně. Právě teď vyráží na šňůru náborových akcí. Ty začaly v úterý v Brně největším veletrhem vzdělávání v České republice GAUDEAMUS a pokračují veletrhem JobChallenge, který se koná také v Brně, a veletrhem Vzdělání a řemesel v Českých Budějovicích.

„Hledáme budoucí kolegyně a kolegy, kteří mají zájem o techniku a stroje. Kdo má o techniku skutečný zájem poznáme už během prvních pár vět. Takovým studentům se věnujeme pak o to usilovněji,“ řekl personalista AGROTEC Group Pavel Kašuba. 

Na brněnském výstavišti jsou s našimi personalisty i další kolegové z firem koncernu AGROFERT. Vidět je tady kromě AGROTEC Group i například PENAM nebo FATRA. Náborových akcí se účastní s personalisty i kolegové z jiných oddělení či divizí. „Pomoci našich kolegů či kolegyň z ostatních divizí si velmi vážíme, protože díky nim můžeme být přímo v kontaktu s mladými lidmi či jejich rodiči, kteří náš stánek navštíví,“ komentuje společnou práci Ondřej Vít, personální ředitele AGROTEC Group.  „Osvědčuje se nám být takzvaně u toho, když se mladí lidé rozhodují, jakou cestou se vydají. Tedy jakou školu si vyberou anebo kam po škole povedou jejich kroky. Chceme právě v tento moment ukázat, jaké jsou naše možnosti, co nabízíme, jak a v čem mohou nalézt uplatnění,“ rozvádí dále myšlenku náboru mezi studenty Ondřej Vít.   

AGROTEC Group má se spoluprací s vysokoškoláky dlouhodobou zkušenost. „Například na oddělení A finance našlo uplatnění už několik studentek vysokých škol, které zde začínaly jako trainee a pokračují dále na hlavní pracovní poměr,“ dokládá k této zkušenosti praktický případ Ondřej Vít. Každoročně k nám nastoupí do programu trainee několik studentů, řada dalších studentů u nás vykonává praktickou výuku v rámci studia na střední škole. „Zejména se studenty vysokých škol se na veletrzích snažíme hovořit o možnostech uplatnit se u nás, a to už v rámci studia. Osvědčilo se nám to. Výhodou totiž je, že u těch, kteří u nás už byli jako trainee a podíleli se na konkrétních projektech, je předpoklad, že v tom budou chtít pokračovat a že je to baví a naplňuje,“ doplňuje Barbora Hřebačková, která v AGROTEC Group sama začínala jako trainee týmu HR.

Těm studentům, u kterých naši personalisté během rozhovorů zjistí vztah (někdy s trochou nadsázky i lásku) k technice, nabízejí také možnost uplatnit se již na vysoké škole jako demojezdci strojů, které nabízíme našim zákazníkům.       

Veletrhy vzdělávání to nekončí. Navazují na ně Dny otevřených dveří středních i vysokých škol, kterých se naši kolegové také aktivně účastní. „Chceme pracovat se školami nejen v Jihomoravském kraji, ale i v krajích, ve kterých má AGROTEC Group svoje pobočky,“ dodal Pavel Kašuba.