Děkujeme za projevenou důvěru v roce 2017

22. 12. 2017


Rok 2017 je téměř za námi a období Vánoc bychom rádi využili pro poděkování za projevenou důvěru v tomto roce. Do nového roku vám přejeme hodně štěstí, zdraví, osobních i pracovních úspěchů. Zároveň doufáme, že naše vzájemná spolupráce bude pokračovat i v roce 2018.

Přečtěte si dále, jakých jsme v letošním roce dosáhli společných úspěchů a zavzpomínejte s námi na akce, v rámci kterých jsme se spolu potkávali

AGROTEC Group děkujeme za projevenou důvěru.

Rok 2017 skupiny AGROTEC v číslech

V roce 2017 se nám jako skupině podařilo ve třech státech naší působnosti (Česká republika, Slovensko, Maďarsko) dohromady dodat téměř 6000 kusů pozemní techniky. Méně se nám dařilo v oblasti stavebních strojů, zatímco trh se zemědělskou technikou letos dohnal zpoždění z roku 2016. Enormního úspěchu jsme na území České republiky dosáhli v prodeji traktorů – součet tržních podílů značek New Holland, CASE IH a Steyr překonal 30 %. Nejprodávanější modely představovaly:
  • New Holland: 1. místo T4.75, 2. místo T5.105 a T4.75, 3. místo T7.270 Autocommand a T6.165
  • CASE IH: 1. místo Farmall 105U PRO EP, 2. místo Puma 165, 3. místo Puma 240 CVX a Luxxum 120
  • Steyr: 1. místo 4095 Kompakt, 2. místo 6240 CVT, 3. místo4105 Multi ECOTECH

Zejména zásluhou značky New Holland jsme překonali celkový tržní podíl 30 % i v oblasti sklízecích mlátiček. Nejvýkonnější mlátičku na světě New Holland CR10.90 jsme v průběhu roku předváděli na mnoha místech a celkem u našich zákazníků sklidila 830 ha
 
Statistika prodaných aut
 
Skvěle se dařilo i trhu s osobními automobily, do kterého jsme přispěli 2047 kusy. Našim nejprodávanějším automobilem byla Škoda Octavia následovaná Škodou Fabia. Na bronzové příčce se v našich prodejích umístila oblíbená Kia Cee'd. Velký zájem vzbudily nové SUV modely značky Škoda – Kodiaq a Karoq. Zvláště u většího z modelů jsme po celý rok naráželi na převis poptávky nad nabídkou a rádi bychom se našim zákazníkům omluvili za dlouhé čekací lhůty. 
 
1066
traktorů
1291
závěsných strojů
124
mlátiček
2047
osobních automobilů
1170
užitkových a nákladních automobilů
110
stavebních strojů

Na počátku roku přešla značka CASE Construction pod společnost AGROTEC servis s.r.o. a v Maďarsku vznikla dceřinná společnost AGRISZERVIZ Kft., jejímž úkolem je poskytovat servisní služby pro značku CASE IH. Skupina AGROTEC Group tak stále roste a je připravena plnit své poslání v dalších a dalších oblastech.
 

Akce pro rodiny, nadšence zemědělské techniky i rally

V tomto roce jsme se spolu potkávali na tradičních i nových akcích. Uspořádali jsme celou řadu akcí pro celé rodiny, ale na své si přišli fanoušci zemědělské techniky, osobních automobilů, nákladních a užitkových automobilů i stavební techniky
 
AGROTEC Group statistika prodeje za rok 2017.

Únor byl svátkem fanoušků okrových strojů CASE Construction, pro které jsme uspořádali CASE Show. V rámci této akce si účastníci mohli obnovit strojní průkaz zdarma a účast 300 návštěvníků převážně z řad obsluh strojů hovoří za vše.
   
V dubnu jsme spustili nový web AGROTEC Group . Dále jsme podpořili Kolo pro život a do okolí Hustopečí v poslední dubnovou sobotu přivítali přibližně 1300 bikerů.
 
V červnu se uskutečnil svátek všech příznivců značky CASE IH v rámci tradiční akce CASE Den s podtitulem "Svět se mění, červená zůstává". Letiště v Kámeni u Pelhřimova přivítalo 3000 návštěvníků a v rámci programu se do České republiky vrátily traktor pullingové závody – Arjan van der Kolk představil svůj speciál Steyr s výkonem 3000 koní.
 
Jen o týden později jsme v Hustopečích uspořádali tradiční Den otevřených dveří skupiny AGROTEC. Tématem dne byly farmářské trhy a dřevorubecká show. Na DOD jste také mohli soutěžit ve virtuální realitě z prostředí našeho showroomu o nejrychlejší opravu automobilu Škoda Kodiaq . Skupina NA2FÁZE využila náš multimediální kamion a mobilní pódium AGROTEC Promotruck pro svůj koncert.
 
Reportáž ze dne otevřených dveří
 
Divize zemědělské techniky šla se značkou New Holland v roce 2017 blíže zákazníkům a v každém regionu ve spolupráci s dealerem uspořádala Den otevřených dveří ve stylu "To nejlepší z Británie". Účastníci se tedy mohli těšit na novinky značky New Holland, anglické pivní speciály na výčepu i občerstvení v britském stylu.
 

Červen byl ve znamení rally a ve dnech 16.–17. 6. se uskutečnil 13. ročník rally mezi vinohrady – AGROTEC PETRONAS Syntium rally 2017. Podniku opět dominoval Jan Kopecký, který z přehledem obhájil první místo z minulého ročníku. Průběh závodu, ale i to, jak se závodníkům líbila jízda se zemědělskou technikou, se můžete dočíst v naší aktualitě níže.
 
V červenci proběhl svátek rychlosti k výročí 50 let od posledního závodu na brněnském výstavišti. V rámci Revivalu mezi pavilony se výherce soutěže v AGROTEC virtuální realitě mohl svézt s generálním ředitelem skupiny AGROTEC, Martinem Radou
 
Náš "koutek" s technikou jsme měli i na Mikulovském pivobraní 11.–12. srpna v areálu amfiteátru Mikulov. Na akci byla připravena stavebně-dopravní interaktivní zóna a návštěvníci si mohli vyzkoušet práci s našimi stroji CASE Construction, Iveco, Fiat Professional, New Holland a CASE IH, ale i osobní automobily Škoda a Kia
 
Že je rally sport dokazovala již potřetí naše účast na veletrhu SportLife v podobě AGROTEC SportLife rally show 2017. Výherci se mohli svézt s novým závodním speciálem týmu AGROTEC CZECH ABARTH TEAM – Abarth 124 rally. Zážitek to byl vskutku famózní a reakce výherců si můžete prohlédnout v reportáži níže. Akce se zúčastnil i Jan Kopecký a Tomáš Ouředníček s dakar speciálem Ford Ranger.
 

Na konci října jsme oslavili první výročí autosalonu Škoda a Kia v Brně Modřicích. V bohatém programu jsme vám představili i zrenovovaný historický model Škoda Popular, který budeme v budoucnu využívat ve spojitosti se symbolikou a historií vozů Škoda.
 

Na konci listopadu se objevila vlajková loď značky CASE IH v pořadu Autosalon. S Quadtracem si moderátoři vyzkoušeli přejíždění vajíček, ježdění mezi kužely i jízdu na přesnost proti navigaci. Jak vypadalo 2746 koní ve čtyřech traktorech na poli si můžete prohlédnout v naší aktualitě. 
 

Na Facebooku proběhla celá řada soutěží a nejeden fanoušek naší techniky se letos radoval z propagačního setu své oblíbené značky. Naši příznivci soutěžili o počet "To se mi líbí" u fotografie, hledali rozdíly mezi dvěma obrázky, počítali celkový počet koní v traktorech na obrázku a mnohé další. Na Facebooku i našem webu byla vyhlášena soutěž o nejlepší video na téma "Můj den s technikou AGROTEC Group", ve které zvítězil Jan Benda následovaný Dominikem Kubcem a Tomášem Pospíchalem

Kdo má rád sklizňovou techniku, mohl v létě sledovat přímý přenos ze žní z paluby New Holland CR9.90, která pochází ze stejné rodiny mlátiček, jako je jeden z rekordmanů skupiny AGROTEC – New Holland CR10.90.

Ještě jednou děkujeme za přízeň a těšíme se na další spolupráci. Naším cílem je, aby pro každého z vás byla skupina AGROTEC synonymem kvality, odpovědnosti a důvěry, kdykoliv se spolu potkáme.