Otec a syn Krůzovi

Oba Dobroslavové se ve firmě téměř nepotkají. Otec pracuje na divizi nákladních aut, syn v servisu Bosch. Kromě jména (Dobroš mladší je už čtvrtým Dobroslavem v řadě) se v rodině dědí i povolání – automechanik.

Seznamte se s oběma Dobroslavy!

„Před zhruba dvaceti lety jsem nastoupil do tehdejší divize IVECO jako automechanik. V tu dobu se začalo pracovat na směny a byl potřeba mistr dílny. Po čtrnácti dnech v AGROTECu jsem tuto nabídku přijal. Je to o komunikaci s lidmi, umět s nimi vyjít, nalézt správný postup při řešení opravy, poradit si s počítačem, zvládnout objednávat díly, umět zavolat a poradit zákazníkovi s technickým problémem a podobně,“ popisuje Dobroslav starší.
Mladý Dobroslav poznal AGROTEC na praxi ve škole. „Byl jsem v servisu na Škodovce od roku 2006 jako učeň a o dva roky později už jsem dostal pracovní smlouvu,“ rekapituluje. Od února 2021 změnil dílnu a posílil tým servisu Bosch. Jeho současný šéf je s ním nad míru spokojen: „Kdyby šel Dobroš naklonovat, tak prosím třikrát,“ směje se.

Co Dobroslavy baví na jejich práci?

„AGROTEC je velká firma, mám tady silné zázemí, bezpočet benefitů a vím, že mi včas přijde výplata. Ne každá firma toto svým zaměstnancům poskytuje. Už když jsem se rozhlížel, kam bych mohl nastoupit, byla čest dostat se do AGROTECu.“ To všechno hrálo roli i při výběru povolání pro jeho syna. „Od mala jsem chtěl opravovat auta, vyrůstal jsem v tom a i můj děda je automechanik. Ta práce mě fakt od mala baví a měl jsem jasno,“ dodává Dobroslav mladší. Šikovného mechanika si všiml i generální ředitel AGROTEC Group a Dobroš mladší se časem stal součástí rally týmu, se kterým navštívil spoustu soutěží a řadu zemí.

Co je baví ještě?

• Svépomocí spolu dokončili rodinný dům.
• Budují zázemí pro Dobroše nejmladšího 😊
• A samozřejmě společná záliba v motorech.


Bavilo by vás to s námi taky?

Podívejte se, kdo nám právě teď v týmu chybí.


Volné pracovní pozice