Petr Marek

Petr vystudoval Integrovanou automobilní průmyslovku, obor silniční nákladní doprava a údržba vozidel. Pracoval ve stavebnictví, do AGROTEC Group přišel v roce 2008 na doporučení kolegů. V současné době pracuje na pobočce ve Svitavách jako mechanik - diagnostik. Na starost má servis zemědělské techniky, specializuje se na traktory.

Seznamte se s Petrem

„Moje hlavní starost je, abych stroj (od traktorů po mlátičky a postřikovače) dobře a pokud možno levně a včas opravil třeba přímo na poli. Prostě je potřeba být k dispozici, když se ten stroj zastaví,“ popisuje Petr, který o své práci říká, že musí umět od každého něco. „Od kovoobrábění, přes počítače až po klasickou manuální zručnost. A hlavně se u toho musí přemýšlet. Člověk nemůže zamrznout, pořád musíme jít dopředu. Modely a technologie jsou stále sofistikovanější. Důležitý je i cizí jazyk. Výrobce nepamatuje na český segment, proto musím být trochu zdatný i v angličtině a musím se vyznat v manuálech.“ 

Co Petra baví na Agrotecu

„V práci vím co mám opravovat, jak to udělat. Finální provedení je na mě, nikdo mi do toho nezasahuje. Nešlo by to, kdyby mě ta práce nebavila. Když je potřeba, jsou to soboty, neděle. Prostě, když jedou zemědělci, jedeme i my. Říkávám, že jsem se oženil s prací,“ směje se Petr, který nad rámec své práce stroje vylepšuje. V projektu INOVÁTOR uspěl s modelem otočné sedačky do lesního traktoru. Sedačku v kabině uzpůsobil tak, aby se na ní řidič mohl pohodlně otočil i k ovladačům dozadu.

Co Petra baví ještě?

•    Rád chodím do lesa. 
•    Koupil jsem si lesní naviják a vyvážečku. Dříví je potřeba pořád.😊 
•    Mám motorku, ale dva roky jsem na ní neseděl.

 

Bavilo by vás to s námi taky?

Podívejte se, kdo nám právě teď v týmu chybí.

 
Volné pracovní pozice