Petr Popelák

Petr přišel do AGROTEC Group z menší firmy zaměřující se na prodej a servis IT techniky. Tip na Agrotec dostal před lety od svého kolegy. Nyní je součástí čtyřčlenného týmu ajťáků, který má na starosti správu sítě v celé skupině včetně Slovenska.
 

Seznamte se s Petrem

„Vedle správy sítě, kde jsme tzv. správci v první úrovni, zabezpečujeme chod celé oblasti IT, do které spadají softwarové aplikace, kamerové a přístupové systémy, telefony a samozřejmě počítače, notebooky a tiskárny. Pro představu je to zhruba šest stovek počítačů a vedle toho specifické potřeby jejich uživatelů,“ vypočítává Petr, který primárně řeší oblast zabezpečení a kamerových systémů. Zajímavost: Mezi jeho oblíbené pracovní povinnosti patří i totální deaktivace vyřazených a nefunkčních mobilů. 

Co Petra baví na Agrotecu

„Hned na začátku jsem zjistil, že ve velké firmě je to o něčem jiném, než ve firmičce o patnácti zaměstnancích. Bylo nutné pochopit interní procesy a propojení mezi středisky a pobočkami, z nichž některé mají vlastní podsystémy. Na úseku IT jsme univerzální tým a jsme schopni jeden druhého zastoupit. Práce je to různorodá a to je to, co mě baví,“ říká Petr a napovídá novým zájemcům: „Je potřeba být v kontaktu s IT technikou, mít alespoň základy o řízení systému Windows. Žádný učený z nebe nespadl, důležitý je zájem.“

Co Petra baví ještě?

•    Fitko, kruhové tréninky
•    Výlety s kamarády
•    Návštěvy čajovny
 


Bavilo by vás to s námi taky?

Podívejte se, kdo nám právě teď v týmu chybí.

Volné pracovní pozice