Vítězslav Matulík

Vystudoval obor Autotronik a po škole logicky začal u osobních aut. Po roce mu známý řekl o servisu traktorů v AGROTEC Group. Oslovilo ho to a změnil zaměstnavatele. „První půlrok u zemědělské techniky byl těžký, ty stroje jsou fakt složitější, ale dal jsem to. Je potřeba vývoj sledovat a mít k tomu odhodlání,“ popisuje Vítek své začátky.    

Seznamte se s Vítkem!

Jaký je podle něj přestup z osobáků na traktory? „Jde to. Ve finále jsou to všechno stroje,“ shrnuje. Na dílně se dokáže věnovat i učňům. „S mladými pracovat musíme, snažíme se mezi nimi najít a připravit budoucí kolegy. Na druhou stranu je to obrovská zodpovědnost, protože stroj musí dílnu opouštět v perfektním stavu a je potřeba být s přiděleným učněm neustále v kontaktu, prostě vše ověřovat,“ vysvětluje Vítek, který je zároveň členem hodnotící komise u praktických učňovských zkoušek.

Co Vítka baví na jeho práci?

„No to je přece to, co se pořád snažíme zjistit! (smích 😊). Určitě to, že je to opravdu rozmanitý obor, zdaleka nejen o motorech. Elektrika, hydraulika, nové technologie a než se člověk něco naučí, tak zjistí, že už existuje zase něco nového. Všechno se rychle vyvíjí. Máme samozřejmě školení, ale v praxi je to vždy trochu jiné, takže si spoustu věcí dohledáváme.“ 

Co Vítka baví ještě?

  • Jednoznačně rodina, dvouletá dcerka
  • Doma si vynahrazuji zálibu v osobních autech
  • V současné době nic jiného nestíhám 😊

Bavilo by Vás to s námi také?
Podívejte de na seznam volných pozic.

Volné pracovní pozice