Zdeněk Musil

Zdeněk Musil je v AGROTECu téměř tři desetiletí. Všichni kolegové o něm mluví s úctou a považují ho za špičkového odborníka přes motory nejen nákladních aut IVECO. Ve firmě začínal na divizi zemědělské techniky a byl u zahájení prodeje prvních nákladních aut. Svým zájmem, stylem práce i způsobem myšlení se vypracoval na skutečného odborníka v oblasti diagnostiky, na pozici vedoucího garančního technika. O radu se na něj obrací všechny servisy, řada z nich je i mimo skupinu AGROTEC.
 

Seznamte se se Zdeňkem

Zdeněk tvrdí, že má velké štěstí na kolegy, se kterými od začátku tzv. rostl. „Ve skutečnosti mě to učí ti kluci. Každý z nic mi něco řekne a je potřeba si umět dávat věci dohromady. Důležitý je stálý kontakt s dílnou. Pak je potřeba si pamatovat opravy složitých závad, tyto vědomosti propojovat u dalších oprav a tím postupně chápat jednotlivé části motorů jako systém,“ říká Zdeněk Musil. 
Své zkušenosti předává jak mladším kolegům, tak učňům. Nad mladými hůl rozhodně neláme. „Také o nás si dříve starší mysleli, že z nás nic nebude. Já se naopak snažím hledat pozitiva a věřím, že i nyní jsou mezi mladými budoucí odborníci. 
 

Co Zdeňka baví na AGROTECu?

"Rád se podílím na překonávání složitých závad motorů, které se zdají neřešitelné. Baví mě ovlivňovat s tím spojené činnosti a systémy tak, aby byly prospěšné pro společnost. Byť se posouváme po menších krůčcích. 
Jsou tu i radosti jiného charakteru, které pak člověka provází po celý život. Před zhruba 20 lety nastupovali na tehdy nový servis kluci po vyučení, bez velkých znalostí. Jeden z nich za krátko přinesl výpověď. Zdálo se mu zbytečné učit se tolik věcí za malé peníze. Tenkrát jsem mu to rozmluvil a nabídl budoucnost. Ve smyslu, že za deset - dvacet let může být vyhledávaným a dobře zaplaceným odborníkem. Ten učeň se skutečně vypracoval, sice po letech přešel na jiný servis, ale zůstal pracovat v rámci skupiny AGROTEC. Z takových věcí mám opravdu radost."

Co Zdeňka baví ještě?

•    Hlavní sen si splnil společně se ženou – dobře vychovat děti
•    Baví ho hledat další životní sny a jejich naplnění
•    Užívá si vinohradu

 

Bavilo by vás to s námi taky?

Podívejte se, kdo nám právě teď v týmu chybí.

 
Volné pracovní pozice