TRAINEE program jako odrazový můstek

13. 02. 2023


„Letní brigáda na kombajnu byla mým osudovým rozhodnutím,“ říká produktový manažer Roman Nedoma.

Rozhodnutí řídit kombajn o letní brigádě může být osudovým rozhodnutím. Roman Nedoma byl v osmnácti letech na své první „kombajnbrigádě“. Jezdil tehdy pro zemědělské družstvo u Velkého Meziříčí, odkud pochází. V jednadvaceti už jezdil s kombajnem jako službař a o dva roky později, ve třiadvaceti, když dokončil vysokou školu, začal jezdit na moderním demo kombajnu CASE v hustopečském AGRI CS. Tam začal později také naplno pracovat. Součástí AGROTEC Group je dodnes, jako produktový manažer pro značku CASE IH a MacDon.

Nedoma-(2).jpg


„Získala jsem praxi i představu o tom, co bych chtěla dělat," prozradila Lenka Zimolková, finanční specialistka. 

Během studia vysoké školy jsem hledala brigádu v blízkosti bydliště, která mi zároveň splní i praxi. Dostala jsem příležitost v AGROTEC Group a prošla si několika odděleními, získala základní přehled, poznala lidi. Po státnicích jsem si zvolila oddělení Afinance a nastoupila na plný úvazek. Hlavní výhodou byl nástup do již známého prostředí a také částečná znalost práce, takže jsem nemusela absolvovat pohovory 😊. Vítám, že se také mohu zapojit do organizace celofiremních akcí, jako jsou AGROTEC rally, Den otevřených dveří atd. Podílím se na financování a pojištění strojů našich zákazníků, v týmu řešíme dotace zaměřené na investice do zemědělské techniky. Takže různorodá práce, stereotyp nehrozí. Na denní bázi komunikuji jak s klienty, tak s leasingovými společnostmi a dodavateli zemědělské techniky. 

Fotka-na-webx1.jpg


„I když se škola snaží být co nejvíce praktická, realita ve firmě je jiná," tvrdí HR-marketingová specialistka Barbora Hřebačková

Pozici Trainee jsem zaznamenala na některém z pracovních portálů, myslím, že to byl jobs. Pak jsem mrkla přímo na stránky firmy a zareagovala. Trainee program mi umožnil dobře poznat procesy ve firmě, naučila jsem se pracovat s mnoha firemními programy. Účastnila jsem se školení, prostě super start. Po Trainee programu jsem zůstala na HR oddělení a přechod na plný úvazek byl díky tomu velmi snadný. Dnes vyhledávám nové zaměstnance, ale také se starám o ty stávající. Podílím se na zlepšování náborových procesů, na přípravě HR reklamy a účastním se náborových eventů. 

Bara-2.jpg

Řekněte nám, co vás baví. Jedině tak nasbíráte velmi cenné zkušenosti. Rozrůstáme se a během roku v AGROTEC Group vznikají zajímavé příležitosti na různých odděleních. Uplatnění najdou studenti mnoha oborů – marketing, finance, účetnictví, IT a samozřejmě studenti zemědělských fakult.


Volné TRAINEE pozice: