AGROTEC nově importérem závěsné techniky Kongskilde

15. 08. 2017


Pícninářský program Kongskilde
Vsaďte se, že jste nevěděli, že k 1. 1. 2017 společnost CNH Industrial převzala značku Kongskilde, a rozšířila tak nabídku o závěsné zemědělské stroje. Do rodiny CNH Industrial patří např. značky CASE IH, New Holland Agriculture či IVECO.
 

„Jsme hrdí na to, že můžeme přivítat dobře zavedené produkty a značky společnosti Kongskilde, Överum a JF v naší skupině CNH Industrial Group..."


Společnost CNH Industrial oznámila tuto akvizici koncem října 2016 a převzala společnost Kongskilde Industries, která se zabývá výrobou zemědělských strojů pro sklizeň a ošetřování píce a výrobou půdozpracujících strojů. Z hlediska průmyslového zázemí toto sloučení zahrnuje dva výrobní závody v Polsku a ve Švédsku. Dohoda je důležitým strategickým prvkem pro „modré traktory“ tím, že poskytuje zákazníkům po celém světě inovativní a kompletní řešení potřeb zákazníků a přidává techniku Kongskilde, si výhodně rozšiřuje svou nabídku strojů pro sklizeň pícnin a zpracování půdy.

Nová značka Kongskilde v portfoliu společnosti AGROTEC.


Bohatá historie značky New Holland na poli pícnin

New Holland má dlouhodobě významné postavení v segmentu techniky pro sklizeň pícnin sahající až do roku 1940, kdy američtí farmáři dostali první automatický vázací lis se sběračem, představující zásadní průlom ve sklizni píce. Dnes je New Holland vedoucí globální značkou a lídrem v odvětví strojů na sklizeň pícnin v severní Americe s kompletní produktovou nabídkou techniky používané v mnoha odvětvích zemědělství a výroby mléka při chovu hospodářských zvířat.

„Jsme hrdí na to, že můžeme přivítat dobře zavedené produkty a značky společnosti Kongskilde, Överum a JF v naší skupině CNH Industrial Group. Naším záměrem je stavět na tomto důstojném dědictví a výrazně zvýšit přístup těchto značek na trh jako součást naší celosvětové distribuční sítě,“ poznamenal Richard Tobin, CEO společnosti CNH Industrial.

IMGP8574-Edit.jpg


Nová značka v portfoliu AGROTEC Group

Na základě těchto skutečností uzavřela Divize Závěsné techniky společnosti AGROTEC a. s., partnerství s CNH Kongskilde a získala status výhradního dovozce strojů na sklizeň a ošetřování pícnin. Konkrétně se jedná o řadu nesených diskových žacích strojů, obracečů a jednorotorových a dvourotorových shrnovačů. Stroje CNH Kongskilde se tímto stávají nedílnou součástí portfolia prodejní sítě New Holland ČR a jsou prezentovány po celé ČR v rámci společného tour New Holland/Kongskilde.

Stroje Kongskilde se vyznačují vysokou kvalitou (kladné recenze v magazínu PROFI 05/2017) a společně s inovativní technologií (Vari Float, Easy lift, Top Dry, Finger Link) a specifickými vlastnostmi směle konkurují zavedeným značkám na poli strojů na sklizeň a ošetřování pícnin.