Rally mezi vinicemi ovládl Jan Kopecký

20. 06. 2017


Události před rally

Generální ředitel AGROTEC Group Martin Rada se spolu s ředitelem rally Rudolfem Kouřilem objevil ve středu 14. 6. 2017 v programu ČT sport, kde si povídali o rally jak z pohledu organizátorů, tak z pohledu jezdců. Záznam z vysílání si můžete prohlédnout na stránkách České televize.


Setkání jezdců před rally

V předvečer první etapy jsme uspořádali setkání jezdců z prostředí skupiny AGROTEC – nejen že se setkání konalo v areálu společnosti, ale zejména byla pro jezdce k dispozici naše technika. Situace využil Vojtěch Štajf, který osedlal traktor značky Steyr proti Václavu Pechovi, který zřejmě kvůli souhlasné týmové barvě upřednostnil značku New Holland.

Václav Pech v traktoru New Holland.

Vojtěch Štajf v traktoru Steyr.

Jejich utkání proběhlo na testovacím polygonu společnosti a zejména Václava Pecha z traktoru nebylo jednoduché dostat. 

Václav Pech si užívá jízdu s traktorem New Holland.

Reportáž, ve které jezdci zkouší a hodnotí naši techniku můžete shlédnout opět na stránkách České televize
V Hustopečích se také sešlo rekordní množství zástupkyň ženské rally špičky, čehož využili Martin Rada a Rudolf Kouřil ke společné fotografii. 

Ženská rally špička AGROTEC PETRONAS Syntium rally 2017.


Průběh AGROTEC PETRONAS SYNTIUM RALLY 2017

Samotné závodění jezdcům po celou dobu komplikovalo počasí, které se jakoby nemohlo rozhodnout mezi mokrou a suchou variantou. Otevřené úseky osychaly rychle, zatímco lesní úseky zůstávaly dlouho vlhké. Od samého začátku Hustopečskému klání vládl favorizovaný Jan Kopecký s tovární Škodou Fabií R5. V první etapě vinou defektu na RZ4 o vedení na krátkou dobu přišel, nicméně v noční RZ6 se do čela soutěže opět vrátil. 

Jan Kopecký AGROTEC PETRONAS Syntium rally 2017

Na celkové druhé pozici dorazil Václav Pech s Fordem Fiesta R5, který po méně vydařené páteční etapě předvedl skvělou stíhací jízdu v etapě sobotní. 

Václav Pech AGROTEC PETRONAS Syntium rally 2017

O třetí příčku se poprali Miroslav Jakeš a Pavel Valoušek, přičemž ze souboje vzešel vítězně s náskokem pouhých 2,3 sekundy Miroslav Jakeš.

Miroslav Jakeš AGROTEC PETRONAS Syntium rally 2017.

Na dalších pozicích se umístili švédský pilot Pontus Tidemand, Jan Dohnal, Martin Koči, Roman Odložilík, Jaroslaw Szeja a Grzegorz Grzyb.

Pavel Valoušek AGROTEC PETRONAS Syntium rally 2017.

V rámci slovenského mistrovství se na prvním místě v obou etapách umístil Pavel Valoušek, v produkčních vozech zvítězil Martin Březík. Na dalších pozicích se umístili Lukáš Matěna a Peter Gavlák. V kategorii vozů s jednou poháněnou nápravou zvítězil Filip Mareš následovaný Simonem Wagnerem a Tomášem Knápkem.

Martin Koči AGROTEC PETRONAS Syntium rally 2017.

Na druhé pozici ve třídě 8 dorazil Martin Rada startující s číslem 66 na Alfě 147, kterého překonal Michal Vaňhara. I tak se jedná o skvělý výsledek a cenné body do soutěže.

Martin Rada AGROTEC PETRONAS Syntium rally 2017.

Sestřih z průběhu celé soutěže je možné najít na v archivu pořadu Světa motorů, který se vysílal na ČT Sport 21. 6. 2017. 

Proč závodník Martin Rada pocházející původně z Krkonoš pořádá rally na Jižní Moravě se dozvíte ve videu od Motorsport Revue.

Do organizace rally se celkem zapojilo více než 1000 lidí a jedná se o vyvrcholení jejich několikaměsíční snahy. Za to všem zúčastněným patří velké díky. 

Prohlédněte si galerii níže, ve které naleznete fotografie ze setkání jezdců, jejich ježdění traktory CASE IH, Steyr a New Holland, ale i ze samotného závodění. Další fotografie vám budeme přinášet v průběhu následujících několika dní. Pro další aktuality sledujte náš facebookový profil!

Foto: Marek Musil foto