Rekordmani AGROTEC Group

30. 08. 2017


V rámci skupiny AGROTEC máme hned několik rekordmanů. Ať už jde o nejsilnější sériově vyráběný traktor či nejvýkonnější sklízecí mlátičku, všechny spojuje jedno: jsou nejlepší ve své kategorii. Přečtěte si více o rekordmanech AGROTEC Group!


Rekordman Radek Juška 

V minulých dnech se Radku Juškovi na Univerziádě v Tchaj-pej podařilo překonat svůj dosavadní osobní rekord 829 centimetrů o dva centimetry, čímž vylepšil současný národní rekord na úctyhodnou vzdálenost 831 centimetrů. S Radkem jsme v květnu 2017 přinesli rozhovor, ve kterém jsme se ho ptali na nejbližší plány, ale i zkušenosti s automobilem Škoda Octavia III, který mu poskytujeme.
 
Rozhovor s Radkem Juškou
 
Radek Juška – rekordman ve skoku dalekém.


Rekordman CASE IH Quadtrac

CASE IH Quadtrac v letošním roce slaví 20 let od uvedení na trh a je tak jediným originálem mezi pásovými traktory. V roce 2017 byla představena varianta traktoru s plynulou převodovkou CVX, čímž se Quadtrac stal jediným pásovým traktorem na světě s touto možností pohonu. CASE IH Quadtrac ohromí maximálním výkonem 692 koní, který je zajištěn prostřednictvím šestiválcového motoru FPT o objemu 12,9 l. Tato porce koní z něj dělá nejvýkonnější sériově vyráběný traktor na světě.
 
Více o traktorech CASE IH

Case IH nejvýkonnější traktor na světě.


Rekordman New Holland CR10.90

Sklízecí mlátička New Holland CR10.90 je dle zápisu v Guinessově knize rekordů uznána jako nejvýkonnější mlátička na světě, přičemž kombajn dokázal sklidit během 8 hodin neuvěřitelných 797 tun pšenice. V rámci výstavy Země Živitelka mohli návštěvníci spatřit přímo u vchodu New Holland CR10.90, který v letošním roce sklidil 830 hektarů. Na výstavě se u kombajnu zastavil i ministr zemědělství Marian Jurečka.
 
Více o kombajnech New Holland
 
jurecka-cx-10-90-2.jpg

 

Rekordman Abarth 124 Rally ve třídě R-GT

Nedávno jsme vás informovali o novém závodním speciálu Abarth 124 Rally pro tým AGROTEC CZECH ABARTH TEAM, který jsme vám slavnostně odhalili v rámci Barum Czech Rally Zlín. Abarth 124 Rally je rekordmanem ve své třídě R-GT, ve které s 300 koňovým motorem a poměrem váhy s výkonem 3,4 kg/hp představuje pomyslné maximum. Níže si můžete prohlédnout video z představení a přečíst si více informací o novém závodním speciálu. U představení automobilu byl rovněž přítomen redaktor zpravodajského portálu Mediasport., který s generálním ředitelem AGROTEC Group Martinem Radou připravil krátký rozhovor.
 


Více o Abarth 124 Rally
 

První Red Cube showroom Kia v České republice

Rekordmanů v AGROTEC Group bychom nalezli určitě více, nicméně za zmínku ještě stojí blížící se výročí otevření prvního Red Cube autosalonu Kia v České republice. Showroom stojí v Brně, splňuje nejpřísnější designové standardy značky a na ploše 400 m2 prezentuje všechny modelové řady značky. Pokud vás mladá dynamická značka Kia zajímá, nesmíte tento showroom poblíž nákupního centra Olympia minout
 
Autosalon Kia Brno
 Red Cube showroom Kia v Brně.