V Hustopečích nově fungují dvě dobíjecí stanice pro elektromobily

04. 09. 2023


Čerpací stanice AGROTEC Point v Hustopečích nabízí řidičům elektrovozů nové nabíječky. K dispozici jsou dva stojany s konektorem DC, na kterých se mohou zároveň nabíjet 4 auta. Jeden stojan má DC výkon 150/75 kW, v závislosti na obsazenosti. Druhý disponuje DC výkonem 75 kW a UFC výkonem 225 kW.

„Věřím, že další nabíjecí stanice v naší lokalitě pomůže v postupném rozšiřování infrastruktury a nebude trvat dlouho a elektromobilita se stane na silnicích standardem,“ uvedl generální ředitel AGROTEC Group Martin Rada.

Na stojanech najdou řidiči elektrovozů návod, jak při nabíjení elektrovozů postupovat. Stojany se ovládají jednoduše přes obrazovku.

Nabíjení lze zaplatit třemi metodami: zákaznickou kartou Chargee, skrze aplikaci Chargee nebo přes platební bránu Intercharge (QR kód je k dispozici přímo na nabíjecím stojanu).

Stanice jsou rychlonabíjecí, délka nabíjení se odvíjí v závislosti na konkrétním voze a jeho vlastnostech. Během nabíjení mohou řidiči využít zázemí čerpací stanice AGROTEC Point, která nedávno prošla rekonstrukcí. Kromě občerstvení zde najdete také boxy s dobíjením pro mobil, tablet nebo počítač.